• Diğerleri

Beşiktaş, gençlik ateşini Seba modeli ile yakacak!

Teknik direktörlük görevine Sergen Yalçın'ı getiren Beşiktaş, genç futbolcularla ilgili stratejisini belirledi. Beşiktaş'ta hangi genç futbolcularla sözleşme yapılacağı ortaya çıktı. Ayrıca altyapıdan oyuncu transfer etme konusunda Süleyman Seba modeli örnek alınacak.
29 Mayıs 2020 08:40- Son Güncelleme - 29 Mayıs 2020 08:43
Google news abonelik

Koronavirüs salgını sebebiyle mali açıdan kulüpler ciddi zorluklarla mücadele etmek zorunda. Bu durum, kulüpleri zorunlu olarak gençleştirme operasyonuna yöneltti. Beşiktaş da altyapıdan genç futbolculara yatırım yapmaya devam edecek. Hangi futbolcularla sözleşme imzalanacak? Gelişmeler ve detaylar haberde…

Beşiktaş 5 futbolcuyla sözleşme imzalayacak

Skorer'in haberine göre; siyah-beyazlı yönetim sezon sonu sözleşmeleri bitecek olan sol bek Rıdvan Yılmaz, stoper Erdoğan Kaya, kaleci Ersin Destanoğlu, orta saha oyuncusu Kartal Kayra Yılmaz ve sağ bek Kerem Kalafat’la nikah tazeleyecek.

Kiralama modeli de yine devrede olacak

Teknik Direktör Sergen Yalçın ile birlikte ‘gençlik devrimi’ başlatacak olan Kartal, gençlerin bazılarını kadroda tutacak. Diğerlerini ise Fatih Aksoy örneğinde olduğu gibi Beşiktaş’a ileride daha fazla katkı sağlamaları için düzenli forma giyebilecekleri takımlara kiralayacak.

Beşiktaş, gençleri başka takımlara kaptırmak istemiyor

Beşiktaş, gençleri başka takımlara kaptırmak istemiyor

Sözleşmesi biten genç oyuncuları başka takımlara kaptırmamak için kolları sıvayan yönetim, altyapıdaki oyuncular ve aileleriyle temasa geçen menajerleri de yakından takip ediyor.

Sözleşmeler, diğer futbolculara da mesaj olacak

Beşiktaş’ın geleceğini, menajerlerin eline bırakmamak için futbolcu aileleriyle yakından ilgilenen siyah-beyazlı yönetim ve teknik heyet, sözleşmeleri uzatılacak isimlere forma da vererek, altyapıdaki diğer genç yeteneklere mesaj gönderecek.

Yönetim altyapıdaki isimleri takipte

Bu gelişmelerin yanı sıra Beşiktaş yönetimi, diğer kulüplerin altyapılarında oynayan yetenekli isimleri de mercek altında tutmaya devam ediyor.

Planlar arasında Seba örneği de var

Planlar arasında Seba örneği de var

Yönetimin planları arasında tıpkı Süleyman Seba dönemindeki gibi, başka altyapılar ile alt liglerden genç oyuncuların transfer edilmesinin bulunduğu aktarıldı.

Bu gol sevincinin nedeni anlaşılamadı