Beşiktaş taraftarı çarptı, iki bacağı kırıldı!

14.03.2015 14:25 - Son Güncelleme -
Beşiktaş taraftarı çarptı, iki bacağı kırıldı!

AJANSSPOR- UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında Belçika’da Club Brugge ile karşı karşıya gelen Beşiktaş, karşılaşmadan 2-1’lik mağlubiyetle ayrılmıştı.

Belçika basınına yansıyan haberlere göre bazı Beşiktaş taraftarları karşılaşma sonrası bir kazaya karıştı. Het Laatste Nieuws’un (HLN) haberinde, içinde Beşiktaş taraftarlarının bulunduğu Audi marka bir arabanın kaldırımda bulunan 34 yaşındaki Club Brugge taraftarı Nico Van Den Neste’ye bilerek çarptığı belirtildi.


(Nico Van Den Deste)

Olayın ardından HLN’ye konuşan Nico Van Den Neste, maçı bir pubda seyrettiğini söylerken, “Galibiyeti kutlamak için meydana geldik. Fantastik bir gece için her şey hazırdı. Yola arkam dönük bir şekilde kaldırımın kenarında bir bira içiyordum. Daha sonra aniden bir şeyin bana çarptığını hissettim. Yere düşmüştüm” diye konuştu.

Olayın canlı şahidi Nico Van Den Neste’nin 25 yaşındaki kardeşi Jehtro da olay anını şöyle anlattı: “Araba bir anda benim yanımda bitiverdi. Onu durdurmaya çalıştım. Sonra bir baktım ki ağabeyim yerde kalmış. Sağ bacağı kanlar içindeydi. Çok kötü görünüyordu. Sürücü kesinlikle bilerek bize çarptı

Her iki bacağında da kırık oluşan Belçikalı taraftarın 4 saatlik bir ameliyat geçirdiği açıklandı. “Doktorlar uzun bir rehabilitasyon sürecinden geçmem gerektiğini söylüyor” diyen Van Den Neste, “Bir inşaatta yeni bir iş bulmuştum ama artık yapamayacağım. Ben yanlış hiçbir şey yapmadım. ” ifadelerini kullandı.

Sebep Club Brugge taraftarları mı?
Fakat polis raporlarında ilginç bilgiler mevcut. Maçtan sonra Club Brugge taraftarları ile polis arasında bir arbede yaşandığı ve hatta kazanın Club Brugge taraftarları nedeniyle meydana geldiği belirtiliyor. Konu hakkında konuşan polis şefi Dirk Van Nuffel, “Sürücü onlardan kaçmaya çalışıyordu. Neden bu kazayı polise bildirmediler? Çünkü kendi yaptıklarını meşru hale getirmek istiyorlar” dedi. İddiaya göre Brugge taraftarlarından kaçan araba, karşı şeride geçti ve sonra da kaza meydana geldi. 

HLN’nin haberine göre kazaya karışan sürücü Oost-Vlaanderen’de bulundu. Fakat sürücüye dava açılıp açılmayacağı belirsizliğini koruyor. 

(Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.)

Real Madrid forması giyen Dani Carvajal'dan, Beşiktaşlı Pepe'ye...

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up