Beşiktaş endişeli: "Temennimiz pozitif bulgu olmamasıdır"

Süper Lig'in 2. haftasında Antalyaspor'u konuk eden Beşiktaş'ın yaptığı açıklamada, "Fraport Tav Antalyaspor maçının akabinde UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu müsabakasında Portekiz temcilcisi Rio Ave ile karşılaşacak olan Futbol A Takımımızda, hafta içi yapılacak rutin Covid-19 tanı testinde bir tane bile pozitif bulguya rastlanılmaması en büyük temennimizdir" ifadelerine yer verildi.
19 Eylül 2020 18:50- Son Güncelleme - 19 Eylül 2020 18:50
Google news abonelik

Süper Lig'in 2. haftasında Antalyaspor'u konuk eden Beşiktaş, resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Antalyaspor'un son 24 saatte yaşadığı koronavirüs vakaları sebebiyle endişe edildiğini vurgulayan açıklamada, "Futbol A Takımımızın Süper Lig’in 2. haftasında Vodafone Park’ta ağırlayacağı Fraport Tav Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden olmuştur" ifadeleri kullandı. (KORONAVİRÜS FUTBOLCUYA DEĞİL CİHAZA BULAŞMIŞ)

"Test yapılmamasına anlam veremedik"

İstanbul'da bir test daha yapılmasını isteyen siyah beyazlı takım yaptığı açıklamada, "Fraport Tav Antalyaspor tarafından dün gece yapılan açıklamada, basın ve sosyal medyada yer alan iddiaların aksine, bir futbolcu ve bir personelde Covid-19 bulgusuna rastlandığı ifade edilmesi tarafımızı bir nebze rahatlatmış olsa da Futbol A Takımımızın sağlığını korumak, Camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmüştür.

Türkiye Futbol Federasyonu’na da ilettiğimiz üzere, Fraport Tav Antalyaspor’un İstanbul’da bulunan kafilesine Covid-19 tanı testi yapılması talebimiz, anlam veremediğimiz bir şekilde uygun görülmemiş ve Futbol A Takımımız, talebimiz olan test yapılmadan Fraport Tav Antalyaspor ile karşılaşmak durumunda kalmıştır" dedi. (TAMER TUNA'DAN BEŞİKTAŞ'IN TEST TALEBİNE CEVAP)

"Temennimiz pozitif bulgu olmamasıdır"

Hafta içinde Rio Ave ile karşılaşacaklarını belirten Beşiktaş, "Fraport Tav Antalyaspor maçının akabinde UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu müsabakasında Portekiz temcilcisi Rio Ave ile karşılaşacak olan Futbol A Takımımızda, hafta içi yapılacak rutin Covid-19 tanı testinde bir tane bile pozitif bulguya rastlanılmaması en büyük temennimizdir" diyerek açıklamasına son verdi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Didier Drogba | İz Bırakanlar - Premier League