BioNTech aşısında ikinci doz randevuları ertelendi mi? Bakandan açıklama!

28.04.2021 - 22:33 | Son Güncellenme: 28.04.2021 - 22:36

Son dakika haberleri... BioNTech aşısı ikinci doz randevuları ertelendi mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs aşıları hakkında açıklama yaptı.

BioNTech aşısında ikinci doz randevuları ertelendi mi? Bakandan açıklama!

Son dakika haberi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşıları ile ilgili açıklamalar yaptı. Bunun üzerine BioNTech aşısı ikinci doz randevuları ertelendi mi sorusuna ise cevaplar aranmaya başladı. Bakan Fahretti Koca'nın aşı açıklamaları haberimizde...

BIONTECH AŞILARI İKİNCİ DOZ RANDEVULARI ERTELENDİ Mİ?

Bakan Fahrettin Koca konu hakkında ''Haziran ayı ile birlikte Biontech aşısının da teslim alınan miktarı 30 milyon dozu geçmiş olacak. Bugün yaptığımız Bilim Kurulu toplantısında aşıyı geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin hocamızın da görüşünü alarak Biontech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir'' dedi.

FAHRETTİN KOCA'DAN SINOVAC AŞISI HAKKINDA AÇIKLAMA

Koca, Sinovac aşısı hakkında da ''Sinovac için ise zaman zaman sevkiyatta yavaşlamalar yaşansa da artan kapasite ile birlikte elimize ulaşan doz miktarı da artacak. Ayrıca diğer aşı üreticileri ile de anlaşma zemini ve erken teslimat konularında görüşmeler devam etmektedir.'' şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler