"Birçok şeyi rakibimizden daha kötü yaptık"

15 Şubat 2020 01:23- Son Güncelleme - 15 Şubat 2020 01:23
Google news abonelik

Süper Lig'in 22. hafta açılış mücadelesinde Başakşehir sahasında Beşiktaş'ı 1-0'lık skorla yendi ve maç fazlasıyla liderliğe yükseldi. Karşılaşmanın ardından beIN Sports'a konuşan Okan Buruk, 'Lider olmanın moralini süreceğiz' dedi.

Başarılı teknik adamın açıklamaları şu şekilde:

İki takım için de birçok pozisyon çıktı. Oyuncular ilk yarıda kaliteli işler yapmadı. Birçok pozisyon geldi ama iki takım da kaliteli işler yapmadı. Bazen maç kazanırsınız ama mutsuz olursunuz. Şu an biraz onu yaşıyorum. Galibiyetin sevinci de var. Beşiktaş'ı yenmek çok önemliydi. Şu an lideriz. Son haftalardaki oyunları gerçekleştiremiyoruz. Biz daha iyi takımız.

"Birçok şeyi rakibimizden daha kötü yaptık"

Bugün çok hata yapan bir takımdık. Kazandığımız için oyuncuları tebrik etmeliyiz ama oyun olarak daha iyisini yapmalıyız. Perşembe günü önemli bir maçımız var. Bu galibiyet moral olacak. Kötü oynarken kazanmak da önemli. Beşiktaş, bize karşı çok yan orta yaptılar, sonlandırmada sıkıntı yaşadılar ama onları oyunlarından dolayı tebrik ederim. Birçok şeyi rakibimizden daha kötü yaptık.

"Yukarılara çıkmak önemliydi"

2 veya 3. golü de atabilirdik ama daha iyi olmalıyız. Lider olmak güzel, geçen hafta Sivas'ı yensek de lider olacaktık. Trabzonspoır'un maç eksiği var. Onlar oynadıktan sonra asıl tablo ortaya çıkacak. Beşiktaş'tan puan olarak yukarılara çıkmak da önemliydi. Lider olmanın moralini bu akşam süreceğiz.

Basın toplantısında neler söyledi?

Süper Lig'de Beşiktaş'ı 1-0 yenen Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Okan Buruk, zaman zaman istediklerini yapamasalar da kazanmayı bildiklerini söyledi.

Buruk, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şu açıklamada bulundu:

"Beşiktaş'ın iyi yaptığı şeyler vardı ama günün sonunda 3 puanı kazanan takımdık. 3 puan aldığımız için mutluyum ama bir yandan da tabii ki kendi oyunumuzu tam yansıtamadığımız için maçın büyük bölümünde Beşiktaş'a oyunu verdiğimiz için mutlu değilim. Rakibimiz daha çok pozisyona girdi. İki takım da kalitesiz işler yaptı. Kaliteli ayaklar bugün performanslarının altında kaldı. Hücumdaki performans iki takım açısından iyi değildi. Bugün liderliğe yükselen bir takımız. Bir yandan bunun mutluluğunu yaşayacağız bir yandan hazırlıklarımızı yapacağız.

Bu haftalar kritik haftalar. Bu haftalarda maç kazanan ve puanını yukarı çeken takımlar şampiyonluk yarışının içinde olacak. Birbirimizle oynayacağımız maçlar olduğu gibi küme düşmemeye oynayan ekiplerle üst üste karşılaşmalar olacak. Buradan en fazla puan çıkaran takım avantaj yakalayacak. Bunun saha içinde olması daha güzel olacak. Çok fazla saha dışına çıktığını görüyoruz. Hem yöneticiler hem teknik adamlar hem taraftarlar saha içine odaklanmalı. Devamlı komplo teorileri var. Türkiye'de her zaman oluyor, biraz daha futbola odaklanmamız gerekiyor."