"Bizim işte ne söylerseniz doğrudur"

03.09.2015 12:06 - Son Güncelleme -
"Bizim işte ne söylerseniz doğrudur"

Kalpar “Milli takım maçı nedeniyle bir boşluk oluştu, bu boşluğu iyi değerlendirmek istiyoruz. Oyuncularımız uzun zamandır da izin kullanmamışlardı, izin de verdik. Tüm takımlarda olduğu gibi biz de izini iyi kullanmalarını istedik. Bugün başladık antrenmanlara, dolayısı ile artık önümüzdeki maçlar çok önemli ve çok değerli, bu tüm takımlar için de böyle. Ne olursa olsun biz iyi bir takım kurduk, iyi bir takımımız var, iyi isimlerden kurulu. Bu isimler hedefi yakalamayacaksa hangi takım yakalar diye düşünüyorum ben. Bu konuda biraz iddialı konuşuyorum. Biraz sabırlı olmak lazım, yeni bir takımız, zaman zaman eksiklerimiz, hatalarımız var ama bu eksikleri, hataları kısa zaman içerisinde bertaraf edecek özelliğe sahibiz. Çünkü iyi oyunculardan kurulu  bir takım olduğumuz için ister istemez iyi neticeler alacağız. Bunun da bilinci içerisindeyiz. Biz 1 maçlık, 3 maçlık maratona bakmıyoruz, biz uzun düşünmek zorundayız çünkü yatırımımız uzun vadelidir. İpi göğüsleyecek bir özellik içerisinde düşüncemiz var. İyi başlamak önemli, iyi başladık puan açısından ama Balıkesir maçını düşünürsek hakikaten hiç bize yakışmayacak  şekilde bir oyun ortaya koyduk ve puan alamadık. Benim takımım, özellikle benim çalıştırdığım takımlar böyle olmamalı istisnai bir maç olarak değerlendiriyorum. Ben oyuncularıma çok fazla inanıyor ve güveniyorum. Hepsi de kendilerini kabul ettirmiş oyuncular. Biliyorum ve inanıyorum ki Karabükspor’ u  başarıya taşıyacaklardır. Bir hedef konmuştur, bu hedefi yakalayacak iyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Onun için ben rahatım, taraftarımızın da, şehrin de çok rahat olmasını istiyorum. İnişli çıkışlı zamanlar olabiliyor ama bizim inişli çıkışlı değil de belli bir istikrar yakalayan bir anlayışı ortaya koymamız gerekir, bunu da ortaya koyacağımıza inanıyorum” dedi.

“BAHANELERE SIĞINAN BİR HOCA DEĞİLİM”
Takıma yeni katılan oyuncuların elini rahatlattığı yorumu üzerine Kaplar, “Bizim işte hiçbir zaman, hiçbir şekilde bahane yoktur. Ben de yapı olarak bahane etmeyi hiç sevmiyorum. Benim elimde bulunan tüm oyuncular benim için en önemli en iyi oyuncular. Tabii ki eksiklerimizi takviye ettiğimiz zaman daha da iyi duruma geldik, daha da güçlendik bunu kabul etmek lazım. Çünkü rekabet olursa çok daha iyi olur düşüncesi içerisindeyiz, rekabeti bol olan bir ortamı yarattık. Bol rekabetten de iyi şeyler çıkartmaya çalışıyoruz. Oyuncularım da bu bilinç içerisinde, biz de bu bilinç içersindeyiz. Gelen oyuncularımız da inşallah bize katkı sağlarlar. Şu bir gerçek ki onların da illaki bir adaptasyon dönemi vardır, bu da doğaldır da. Çalışarak adaptasyon dönemlerini kısa zamanda gidermeye çalışırız” diye konuştu.

“BİZİM İŞİMİZDE NE SÖYLERSENİZ UYAR”
“Yeni bir takım kuruldu bunun sıkıntısını yaşıyor musunuz?” sorusuna ise şöyle cevap verdi;
“Bizim işimizde ne söyleseniz uyar. Özellikle kazanamadığın maçlardan sonra kim ne konuşsa doğru konuşmuş olur. Bizim işte dünyanın en kolay ve en sermayesiz işi eleştirmek. Dolayısı ile uyum sorunu olabilir, adaptasyon dönemi olabilir bunlar  doğaldır. Biz bunları en kısa şekilde nasıl bir araya daha uyumlu, adaptasyon dönemine getirebiliriz onun çalışması içerisindeyiz. İster istemez zamana da ihtiyacımız var, sabra da ihtiyacımız var. İyi olmayan bir oyuncu 2 hafta sonra süper de olabilir,  çünkü hepsinin kendine has özellikleri var, bunlar oynadıkları takımlarda çok başarılı olmuş oyuncular. Burada da başarılı olmak için geldiler. Buraya gelişi güzel gelen bir oyuncum yok. Biz taraftarlar ile, bizi destekleyen herkes ile en iyiyi nasıl yakalarız bunun çalışması içersinde olacağız”.

Zimbabwe'de verilmeyen golü görünce gözlerinize inanamayacaksınız

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up