AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Boğaziçililer yılın spor insanını belirliyor

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 07 Ara 2021 - 11:55 / Son Güncelleme : 07 Ara 2021 - 11:58

Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’nun bu yıl on birincisini düzenlediği Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri için geri sayım başladı.

AJANSSPOR HABER

Boğaziçili öğrenciler oylamaya katılarak Spor Ödülleri 2021 için yılın “en”lerine karar verecek. 

Yılın 'En"leri seçilecek

En İyi Takım, En İyi Basketbol Oyuncusu, En İyi Voleybol Oyuncusu, En İyi Çıkış Yapan Takım, En İyi Bireysel Sporcu, En İyi Çıkış Yapan Sporcu, En İyi Antrenör, En İyi Spor Yorumcusu, En İyi Yönetici ve En İyi Spor Programı kategorilerinde verilecek olan ödüller oylamanın sonlanmasının ardından 20 Aralık Pazartesi 20.00’da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de 2021 yılına damgasını vurmuş sporcular, spor insanları, antrenörler ve federasyon yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşecek törende sahiplerini bulacak. 

Törende ayrıca Sportsmanship Brotherhood (Sporcu Kardeşliği) adıyla özel ödüller ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü de verilecek. 

2021 yılı ödül adaylarıysa şöyle...

En İyi Takım: Anadolu Efes, Beşiktaş, Fenerbahçe SafiPort, Vakıfbank SK, Yeşilyurt


En İyi Basketbol Oyuncusu: Vasilije Micić, Alperen Şengün, Kayla McBride, Sertaç Şanlı, Shane Larkin


En İyi Voleybol Oyuncusu: Eda Erdem, Ebrar Karakurt, Hande Baladın, Tijana Boskovic, Zehra Güneş


En İyi Bireysel Sporcu: Buse Naz Sürmeneli, Ayhancan Güven, Ferhat Arıcan, İlke Özyüksel, Mete Gazoz


En İyi Çıkış Yapan Sporcu: Cem Bölükbaşı, Cem İlkel, Ersin Destanoğlu, Tuğba Şenoğlu, Victoria Zeynep Güneş


En İyi Çıkış Yapan Takım: Bellona Kayseri, Galatasaray e-spor, Fatih Karagümrük, Kastomonu Belediyesi Hentbol, Pınar Karşıyaka


En İyi Antrenör: Erdem Can, Ergin Ataman, Giovanni Guidetti, Göktuğ Ergin, Sergen Yalçın


En İyi Spor Yorumcusu: Serhan Acar, Caner Eler, Emre Özcan, İnan Özdemir, Orkun Çolakoğlu


En İyi Spor Programı: Amerikan Mutfak, Bein Teknik, Kırılma Anı, Tardini Büfe, Şampiyonların Kahvaltısı


En İyi Spor Yöneticisi: Abdullah Topaloğlu, Birol Aydın, Mehmet Akif Üstündağ, Suat Çelen, Uğur Erdener


Sportsmanship Brotherhood (Oylama olmadan Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu tarafından veriliyor): Ampute Milli Futbol Takımı, Ayşegül Pehlivanlar, Abdullah Öztürk, Ahmet Önder, Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Golbol Milli Takımı, İşitme Engelliler Kadın Voleybol Takımı, Kadın Voleybol Takımı, Koral Berkin Kutlu, Merve Akpınar ve Sevilay Öztürk.