Bomba iddia! Dursun Özbek'in istifası cebinde

05.09.2015 05:45 - Son Güncelleme -
Bomba iddia! Dursun Özbek'in istifası cebinde

Podolski hariç söz verdiği yıldızları alamayan Özbek'e tepkiler yoğundu, 'Grosskreutz krizi' sonrası çatlak sesler 'istifa' beklentisine dönüştü. Cimbom'un başkanı bugün ve yarın Faruk Süren, Duygun Yarsuvat, İnan Kıraç gibi camianın önde gelen isimleriyle bir araya gelecek. Özbek camianın ileri gelenleriyle yapacağı toplantıların ardından gözünü Çarşamba günkü Divan Kurulu'na çevirecek. 

VEDA EDEBİLİR! 
Sarı-kırmızılı camiaya yakın isimler başkan Dursun Özbek'in hafta sonu yapacağı görüşmelerde kesin bir karara varmasını bekliyor. Ancak Özbek'in bu kararını divan toplantısından önce açıklama ihtimali düşük. Divan toplantısındaki eleştirilerin dozu da sarı-kırmızılı kulübün başkanının devam edip etmemesi için önemli bir gösterge olacak. İstifa dahil tüm seçenekleri cebinde bekleten Özbek'in divandaki ortama göre veda konuşması yapabileceği dahi belirtiliyor. Taraftarın beklentisi ise başkanın bırakması. 

SEÇİMDE FARK ATMIŞTI 
Dursun Özbek için başkanlık öncesi 'dikensiz güllerle' doluydu. Duygun Yarsuvat yönetiminin gözde idarecisi gelen 4. yıldız öncesi elini kuvvetlendirmiş ve seçime arkasında güçlü rüzgarı alarak girmişti. Dursun Özbek seçimde 2800 oy almış, yarıştığı rakipleri Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan'ı 6'ya katlamıştı.

AKTAR'IN "ACEMİ" SÖZÜ ÇOK ÜZDÜ 
Başkan Dursun Özbek'in istifa seçeneğini gündemine almasındaki en büyük etkenlerden biri de divan başkanı İrfan Aktar. Hatırlanacağı üzere Aktar "Bu yönetim acemiler ordusu" ifadelerini kullanmıştı. Çok değer verdiği Aktar'dan böyle bir söz duyan Özbek'in çok üzüldüğü ve istifa kararını ciddi ciddi düşündüğü kaydedildi.

AYSAL GİBİ GİDİYOR!
Dursun Özbek, geçen sezonun başında görevinden ayrılan Ünal Aysal'ın yolundan gidiyor. Aysal da ağır eleştiriler sonrası camianın güvenoyunu görmek istemişti. Ancak divan toplantısında eleştiriler aynı sertlikte devam edince bırakmıştı. Bu sebeple Çarşamba günkü divan büyük önem taşıyor.

Fotomaç

İbrahimovic maçta VAR'a yakalandı. Tokat attı kırmızı kart gördü. O anlar

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up