AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bravo Toprak! İtalya’da zafer kazandı

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 13 Haz 2021 - 17:01 / Son Güncelleme : 13 Haz 2021 - 17:04

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, FIM Dünya Superbike Şampiyonası'nda 2021 sezonunun üçüncü ayağında İtalya'daki yarışta birinci oldu. İşte detaylar…

Bravo Toprak! İtalya’da zafer kazandı

AJANSSPOR-HABER

Motosiklette son dönemin yükselen değeri Toprak Razgatlıoğlu büyük bir başarıya imza attı. Sporcumuz, Dünya Superbike Şampiyonası'nda İtalya'nın 4.2 kilometre uzunluğa sahip Misano Dünya Pisti "Marco Simoncelli"deki ikinci yarışta damalı bayrağı birinci sırada geçti.

Türk bayrağı ile tur attı

İtalya yarışını kazanan Toprak, ay-yıldızlı bayrakla Misano Dünya Pisti'nde tur attıktan sonra podyumdaki yerini alarak İstiklal Marşı'nı dinletti.

Klasmanda farkı 20 puana indirdi

Bu yılki ilk birincilik zaferine Misano'da ulaşan Toprak Razgatlıoğlu, WorldSBK'de genel klasmanda 129 puanla ikinci sıraya yükseldi. Toprak, birinci sırada 149 puana sahip Jonathan Rea ile arasındaki puan farkını da 20'ye indirdi.

Yarışı, Michael Ruben Rinaldi ikinci, Jonathan Rea ise üçüncü sırada bitirdi.

Razgatlıoğlu 3 yarışta da kürsüde

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da yarışın ardından yaptığı açıklamada, "Çok mutluyuz. Toprak'a her zaman güveniyoruz ve İtalya'da güvenimizi boşa çıkarmadı. Her üç yarışta da ödül kürsüne çıkarak ülkemizi başarıyla temsil etti. Genç sporcumuz bu sene şampiyonluk hedefiyle yarışlara çıkıyor. İnşallah sezon sonunda Toprak'ı şampiyonluk kürsüsünde göreceğiz" ifadelerini kullandı.