Bu protokol değişir! Dikkat çeken ayrıntı...

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan futbola dönüş öneri protokolündeki bir detay gözden kaçmıyor. Protokolde önümüzdeki günlerde bir değişim olacak mı? Protokolde revize söz konusu mu? Tüm ayrıntılar...
10 Mayıs 2020 16:17- Son Güncelleme - 10 Mayıs 2020 16:33
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 75 dakika süren basın toplantısında liglerin 12 Haziran itibarıyla başlayacağını duyurmuştu. O toplantıda, bu tarihin planlanan tarih olduğunu söyleyen Özdemir, 'şimdilik' ifadesini kullanarak da yeni değişikliklerin olabileceği mesajını da vermişti. Peki, yine TFF tarafından açıklanan futbola dönüş protokolünde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı...

Emrah KARALİNÇ/AJANSSPOR

Türkiye Futbol Federasyonu, 'Futbola dönüş öneri protokolünü' yayınladı. İkinci bölümde dikkat çeken bir ifade gözlerden kaçmıyor.

Protokol de şimdilik!

Birçok başlık altında yapılan önerilerle ilgili olarak, 'şimdilik' ifadesi aslında protokolde de geçiyor.

Protokolde yeni güncellemeler olabilir

Protokolde yeni güncellemeler olabilir

Protokolde, "Bahsi geçen konularla ilgili gelişmeler takip edilip, gerekirse protokol güncellenebilecektir" ifadelerine yer verildi.

İfade, protokolün içinde de var

Bu aynı zamanda; gerek vaka sayısı ve kamuoyunda yapılacak eleştiriler sonrası protokolde de bazı şeylerin düzeltilebileceği/değiştirilebileceği anlamına geliyor.

Ajansspor, TFF'nin Almanya'yı örnek aldığını günler öncesinden yazmıştı

Hatırlanacağı gibi Ajansspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun protokolü hazırlarken örnek ülke olarak tanımlanan Almanya'dan esinleneceğini yazmıştı.

TFF, 1 Mayıs tarihinde protokolün ilk kısmını açıklarken, Ajansspor, 23 Nisan'da Almanya'dan örneklemeler olacağını okuyucularına duyurmuştu.

O HABER İÇİN TIKLAYIN...

Kopya protokol tartışmalarına uzman bir isim de katılıyor...

Kopya protokol tartışmalarına uzman bir isim de katılıyor...

Bu konu hakkında uzmanların ifadeleri de Ajansspor'un 'kopya protokol' tezini doğrular nitelikte.

Mehmet Ceyhan: "Tercüme kokan bir protokol"

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan, Ajansspor Haber Müdürü Kenan Başaran'a yaptığı açıklamada, "Tercüme kokan bir protokol.  Muhtemelen bir ülkenin hazırladığı rehberi tercüme etmişler. Bu protokolün uygulanması mümkün değil" ifadelerini kullanmıştı.

MEHMET CEYHAN'IN O RÖPORTAJININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...