AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bu sözler TRT'de söylendi: "Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Hırvat..."

İlk Yayınlanma : 06 Haz 2021 - 20:18 / Son Güncelleme : 06 Haz 2021 - 20:34

Son dakika haberleri... Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu sonrası teknik direktörlük görevi için birçok isim konuşuluyor. Son aday, Zlatko Dalic. İşte detaylar...

Bu sözler TRT'de söylendi: "Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Hırvat..."

AJANSSPOR - HABER

 

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'ndan boşalan teknik direktörlük koltuğu için birçok adayın ismi geçiyor. En son, Hırvatistan Milli Takımı'yla özdeşleşen Zlatko Dalic'in adı ortaya atıldı. 

Alman - Portekiz bileşenine Balkan faktörü de eklendi

TRT Spor'da yayınlanan "Aktüel Futbol Transfer" programının yorumcusu Senad Ok, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörüyle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Ok, "Ali Koç o toplantıda Portekiz, Alman ve Balkan kökenli bir teknik direktörden bahsetti. Bu bana Dalic’i işaret ediyor." dedi. 

"Olumlu geri dönüş..."

Gazeteci Senad Ok, Balkan bölgesini vurgulayarak; "Hırvat veya Sırbistan bölgesinden de teknik adam gelebilir. Benim aldığım istihbarat bu yönde." diye konuşmasını sürdürdü. Ok, son dönemde birçok teknik direktörün kulüple anılmasının ve çoğunun kulübe olumlu geri dönüş yapmamasının takıma olumsuz yansıdığını belirtti. 

Zlatko Dalic kimdir? 

2017-18 sezonundan beri Hırvatistan Milli Takımı'nı yöneten Zlatko Dalic, Hırvatistan'nın Livno kentinde dünyaya gelmiştir. 54 yaşındadır. Teknik direktörlük kariyeri boyunca HNK Rijeka, Dinamo Tirana, Slaven Belupo, Faisaly, Al-Hilal ve Al-Ain gibi kulüpleri çalıştırmıştır. Al-Ain'le 106 maça çıkan antrenör, 2.06 maç başı puan ortalamasını yakalayarak, 2017 yılında Hırvatistan Milli Takımı'nın teknik direktörlüğüne getirilmiştir.