AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Burak Elmas Gelen Transfer Tekliflerini Değerlendirecek

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 07 May 2022 - 15:12 / Son Güncelleme : 07 May 2022 - 15:17

Galatasaray transfer haberleri... Süper Lig takımlarından Galatasaray Başkanı Burak Elmas, oyuncular için gelecek transfer tekliflerini değerlendirmeye alacak.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas; takımın yıldız oyuncuları Kerem Aktürkoğlu, Marcao, Victor Nelsson ve Mostafa Mohamed'in yanı sıra Yunus Akgün için de kapıyı çalanlara 10 milyon Euro'dan açmayı düşünüyor.

Scoutlar takipte

Sabah'ta yer alan habere göre; Galatasaray çok başarısız bir sezonu geride bıraksa da Avrupalı scoutlar birçok oyuncuyu listesine aldı. Son Sivasspor maçı için de Nef Stadyumu'na Almanya, Fransa ve İtalya'dan gözlemciler geldi. 

Resmi teklifler bekleniyor

Kerem, Marcao, Nelsson ve Mohamed'in yanı sıra Adana Demirspor'da kiralık oynayan Yunus Akgün için sarı-kırmızılı kulübe resmi teklifler gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Harcama yetkisi yok ama satabilir

11 Haziran'daki seçime kadar görevine devam edecek Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın, yönetim bütçesi onaylanmadığı için bonservis harcama yetkisi yok. Ancak oyuncu satışı yapabilmesi için bir engel bulunmuyor. 

10 milyon Euro

Elmas, 10 milyon Euro üzerinde cazip teklifler gelmesi halinde değerlendirmeye alacak. 

Başkanın danışmanı Luis Campos ve İtalyan sportif direktör Sensibile, Galatasaraylı yıldızların yüksek rakamlara satışı için bağlantılarını kullanacak.