Bursaspor yeni teknik direktörü Samet Aybaba imza attı! İlk açıklamaları

29 Mayıs 2018 14:20- Son Güncelleme - 29 Mayıs 2018 14:20
Google news abonelik
Bursaspor yeni teknik direktörü Samet Aybaba imza attı! İlk açıklamaları

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Samet Aybaba, Bursaspor'la resmi sözleşme imzaladı. 

Aybaba yaptığı açıklamada, "Şimdiye kadar hiçbir kulüpten tazminat almadık. İnşallah burada başarılı oluruz. Kesinlikle altyapıdaki oyunculara şans vereceğiz, benim birinci görevim altyapıdan oyuncuları getirmek. Ben bunu özlüyorum. Benim isteğim bu. İki taraf aynı istek içerisinde olursa büyük bir oluşum olur. Sahada hemen ne oynadığımız belli olacak. Öyle bir oyuncu ihtiyacımız var mı? Bunu zaman gösterecek.(Batalla konusunda) 10 yabancı ile çalışacağız, 10 tane yerli, 8 tanede altyapıdan oyuncu ile çalışacağız. 28 kişilik kadromuz böyle olacak. Düşüncemiz bu. Burası büyük bir futbol kulübü. Burada patron başkan. Burada herkes sisteme bağlı çalışacak. İsimler üzerinde pek durmayın, önemli olan sistem. O şunun adamı, bu bunun adamı demeyin. Bursaspor taraftarı arkamızda olmadan bu işi başaramayız. Takımların sahipleri gönül veren taraftarlarıdır. Bu işi onlarla hep beraber yapmaya çalışacağız. Biz iç sahada herkesi yenmek için sahaya çıkacağız. Oyuncu anlamında yerli yabancı anlamında bir ayrımımız olmaz. İşini yapan oyuncuya formayı vereceğiz." ifadelerini kullandı.

"Bu sefer turnayı gözünden vurduk" 

İmza töreninde konuşan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Başkanlığa devam ediyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Başarılı olmak istiyoruz. Başarılı olmak için de elimizden geldiğince uğraş veriyoruz. Samet Aybaba ile sezon bittiğinden beri görüştüğümüzü biliyorsunuz. Dün buluştuk. Kendisiyle yola devam etme kararı aldık. 2010 yılındaki şampiyonluğa hocamızın da katkısının olduğunu düşünüyorum. O takımı hazırlayanlardan bir tanesi. Anlaştık, hayırlı olsun. Bence güzel günler göreceğiz. Hep güzel günler görmek için adımlar atıyoruz ama bu sefer turnayı gözünden vurduk” dedi. 

“Yeniden ayağa kalkmış yeni bir Bursaspor’u tekrar hayata geçireceğiz” 

Bursa’nın önemli futbol şehri olduğuna dikkat çeken Samet Aybaba da, “Son 2 yıldır hem saha içi hem de saha dışında yaşananlar hiç yakışmıyor. Elimizden gelen her şeyi ekimizle birlikte yapmaya çalışacağız. Şehrin dinamiklerinin de bize destek vermesi. Hep birlikte hareket etmemiz lazım. Şehir de bize destek verecektir, şehri yönetenler de. Yeniden ayağa kalkmış yeni bir Bursaspor’u tekrar hayata geçireceğiz. Vakıfköy ile ilgili çok çalışacağız. Birinci önceliğim bu. Nokta transferler yapmaya çalışacağız. Sayısı az, kalitesi yüksek oyuncularla coşkulu futbol oynamayı hedefleyen, yere yatmayan, topu dışarı atmayan futbola odaklı bir takım oluşturmak istiyoruz. Birlikteliğimiz iyi başlayıp devam ederse bunu başaracağız. Dışarıdan bakıldığında kötü günler yaşandı. Bursaspor marka değeri ilgili de sorun yaşadı. Çok büyük düşüş var. Burayı aile şekline getireceğiz. Futbolcuların sorunlarını çok çabuk çözmemiz lazım. Takımın içinde kaliteli oyuncular var. Kulübün bütçesine göre 4-5 kaliteli oyuncu da almayı planlıyoruz. Yarışırken yapılanmaya bakacağız. Oyuncuların kafasından son iki seneyi sileceğiz. İnşallah bunları başaracağız. 27 Haziran’da top başı yapacağız” diye konuştu. 

Şimdiye kadar hiçbir kulüpten tazminat almadığını ifade eden Aybaba, bazı kulüplerden alacağının bile olduğunu dile getirerek, Bursaspor ile yaptıkları sözleşmeye de tazminat maddesi konulmadığını söyledi. 

"Organizasyonu teknik anlamda ben yapacağım" 

Birinci görevinin Vakıfköy olduğunu dile getiren Aybaba, "Disiplinli olacaklar, her şeyi doğru yapacaklar. Bunların sayısını arttırmak istiyoruz. Bu becerimiz zaten var. Oyuncular da desteği verirse daha iyi sonuç çıkar. Birkaç tane denediğimiz sistem var. İlk maçta bu sahada belli olacaktır. Transfer zor iştir. 10 yabancı, 10 yerli oyuncuyla çalışacağız. 8 de genç oyuncu planlıyoruz. Altyapıdaki oyuncular buna cevap verirse 8 alt yapı oyuncusunu bu takımın içinde tutacağız. Böyle düşünüyoruz. Aşağıdaki oyuncuların durumuna bakacağız. Organizasyonu teknik anlamda ben yapacağım” diye konuştu. 

Samet Aybaba, Bursaspor'dan ne kadar ücret alacak?

Bursaspor Başkanı Ali Ay ise "Samet Aybaba ile 3 yıllık anlaşma yaptık. Karşılıklı tazminat maddesi yok. Yıllık 5 milyon TL maaş ödeyeceğiz. İki sezon başarı yoktu. İnşallah başarı gelir de mutlu oluruz" dedi.