Bursaspor'dan olaylı ayrılan Yiğit Şengil'e Beşiktaş sahip çıktı!

Beşiktaş'la ilgili yaptığı paylaşımın ardından Bursaspor'daki sözleşmesi feshedilen 16 yaşındaki Yiğit Şengil'e Siyah-Beyazlılar sahip çıktı.
21 Mayıs 2020 12:02- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2020 12:16
Google news abonelik

Beşiktaş paylaşımı sonrası Bursaspor'un altyapısından gönderilen 16 yaşındaki Yiğit Şengil'e siyah-beyazlılar sahip çıktı. Genç futbolcu yaptığı açıklamada, Beşiktaş Akademi Direktörü Necmettin Çelikhan'dan antrenmana katılmak için davet aldığını söyledi.

 

Sosyal medyadan yaptığı Beşiktaş paylaşımı sonrası Bursaspor altyapısından gönderilen 16 yaşındaki Yiğit Şengil, yaşadığı üzüntünün ardından bu kez sürpriz bir haber aldı.

 

Siyah-beyazlılar, 16 yaşındaki ismi idmana davet etti.Yeni bir sayfa açmaya hazırlanan 16 yaşındaki futbolcu, "Beşiktaş Futbol Akademi Direktörü Necmettin Çelikhan aradı. Beni yalnız bırakmayacaklarını söyledi ve antrenmana davet etti." dedi.

 

"#BenBeşiktaşlıyım" hastagiyle sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yiğit Şengil, Beşiktaş'a adım atacağı tarif edilemez bir mutluluk yaşadığını söyledi.

Burak Kaplan: "Bırakın Yiğit'i, şampiyonlukta imzası olan isimler bile tepki görüyor"

Ajansspor'dan Emrah Karalinç'e konuşan Adnan Örnek, Yiğit Şengil'le ilgili şöyle konuşmuştu:

"Bursaspor taraftarı bu konuda çok hassas. Kulüpten giden her oyuncu, özellikle altyapıdan geliyorsa tepki gösteriyorlar. Ozan Tufan, Serdar Aziz, Volkan Şen, Sercan Yıldırım'a bile tepki koydular. Bu konuda çok hassaslar. Altyapıdan yetişen oyuncularının özellikle sosyal medyada yer alan paylaşımlarını yakından takip ediyorlar.

Böyle durumlarda tepki gösteriyorlar. Yiğit'i bırakın, halen Ozan, Serdar, Ertuğrul, Volkan ve Sercan tepki görüyor. Bu futbolcular kulüplerine milyon Euro kazandırsa da durum değişmiyor. Ben de sadece Bursaspor'a forma giydim, 14 yıl... Beni Beşiktaş ve Fenerbahçe transfer etmek istemişti. Bu açıdan tepkileri çok iyi biliyorum."

Remzi Cinoğlu: "Her kızdığımızda böyle yapacaksak..."

Karalinç'e konuşan bir diğer isim Bursaspor eski Başkanı Remzi Cinoğlu ise şunları söyledi:

"Genç bir çocuk. Affetmek gerek. Her kızdığımıza böyle yaparsak adam kalmaz! Nereye kadar göndereceksin? Hayalinde Beşiktaş'ta oynamak olabilir. Benim de hayalimde Barcelona yöneticisi olmak vardı. Hoşgörmek lazım. Futbolcu kazanmak çok önemli. İğne deliğinde futbolcu aranıyor."

En İyi Goller | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)