Ajansspor.com yenilenen arayüzü ile test yayınına başlamıştır...

Bursaspor'un mali durumu açıklandı

29.09.2016 10:20 - Son Güncelleme -
Bursaspor'un mali durumu açıklandı

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Ali Ademoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulübün mali durumu hakkında bilgi verdi.

Ali Ay başkanlığındaki yönetim kurulu olarak göreve geldikleri ilk gün yeşil-beyazlı kulübün maddi, manevi ve sportif nerede olduğuna baktıklarını anlatan Ademoğlu, ardından kendilerine bir yol haritası çizdiklerini ifade etti.

Ademoğlu, yönetim kurulu olarak birlik ve beraberlik içinde Bursaspor'un başarısı için başladıkları görevi aynı şekilde sürdürdüklerine değinerek, şunları aktardı:

"Göreve geldikten sonra bizi aldatan şu oldu, biz 300 milyon lira borcu uzun vade olarak biliyorduk. Fakat kısa vade ile karşılaşınca bir anda sıkıntı yaşadık. Çünkü programlarımızı 4 yıla göre yapmıştık. Orada problem yaşadık ama başkanımız başta olmak üzere tüm yönetim kurulu büyük mesai harcadık. Bugün bu çalışmalarımız neticesinde taraftarımız ve kamuoyu borcumuzun bittiğini sanıyor. Bu borcun bu dönemde bitme şansı yok ancak biz mali anlamda başarılı işler yapıyoruz. Bugün 60 milyon lira gibi bir kar elde ettik. Vergi borcunu çok makul rakama indirdik. Dün bankalar bize para vermezken şimdi para vermeye zorluyorlar. Bursaspor iyi noktalara geldi. Sayın başkanımızın en büyük üzüntüsü, kahrolduğu, 'devre faizi' dediğimiz faizler. Yılda 10 milyon liranın üzerinde bir devre faizi ödemek bizi üzmekte. 10 milyon liraya belki çok iyi futbolcu getirirsiniz. Kentin önde gelenleriyle yaptığımız görüşmelerde önemli mesajlar aldık. Biz bu borcu uzun vadeye yaymak istiyoruz. Mali tablo ile ilgili güzel gelişmeler var ve bunları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Yöneticisinden futbolcusuna kadar herkes fedakarlık yapıyor. Göreceksiniz Bursaspor 1 yıl sonra çok farklı yerlerde olacak." 

Ali Ademoğlu, kulübün şirketleşmesi için yakın bir zamanda somut adımların atılacağının da bilgisini verdi. 

Geçmişte kulüpte yaşanan maddi sıkıntılarda sürekli kentteki iş adamlarından destek beklendiğini ve kendilerine 'Para ver, bağış ver.' dendiğini vurgulayan Ademoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Siz iş adamı ile beraber mi parayı kazanıyorsunuz da 'Bana para ver.' diyorsunuz. Yapacağınız şu, kentin ortak paydası Bursaspor'dur. Şirketler büyüyor. Büyüyen şirketlerin de rekabet ortamında reklama ihtiyacı var. Sayın iş adamlarına biz şunu diyoruz, 'Bize reklam bütçenizden pay verin çünkü bu reklamı en iyi uygulayacağınız yer Bursaspor'dur.', bunu anlatıyoruz ve bunda bir mesafe alıyoruz. Şu an yurt dışında da yurt içinde de çalışmalarımız var. İş adamlarımız bunu algılamaya başladı. İddia ediyorum geçen yıldan bu yana yüzde 80 reklam artışımız var. Ciddi bir rakam bu. Şirketleşme çalışmalarımız da devam ediyor. Bu konuda mali asbaşkanımız Fatih Pulat ciddi çalışmalar yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız bize bir iyilik daha yaptı, stadı bize 29 yıllığına kiraladı. Bizim için şirketleşme yolunda bu, önemli bir gelişme. Şirketleşmenin bizim için bir kurtuluş olacağına inanıyoruz. Şirketleşme ile ilgili adımlar atıldı. Yıl sonunda bir tüzük kongremiz olacak. Orada da güzel çalışmalarımız olacak. Bizden sonra gelen ekiplerin rahat bir ortam bulması, rahat bir çalışma ortamı sağlanması için uğraşıyoruz. Biz de bir gün eskiyeceğiz ama görevi alkışlarla bırakmak istiyoruz."

Golü kendisine yazdırmak isterken ofsayta düştü

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up