Çalımbay çağrı yaptı, Antalya'dan cevap geldi!

30 Mart 2020 15:40- Son Güncelleme - 30 Mart 2020 15:51
Google news abonelik

Rıza Çalımbay’ın ligi tek ilde bitirme teklifine ilk destek Antalya’dan

Rıza Çalımbay’ın ligi tek ilde bitirme teklifine ilk destek Antalya’dan

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın, koronavirüsü sebebiyle ara verilen ve ne zaman başlayacağı belli olmayan liglerin Antalya’da oynanıp bitirilmesi önerisine ilk destek Spor Turizm Birliği Başkanı Şamil Yaşacan’dan geldi. Yaşacan, "Tüm dünya liglerini Antalya’da oynatabiliriz, alt yapımız hazır. Biz bunu çok güzel şekilde organize edebiliriz" dedi.

Yaşacan: "Biz bunu çok güzel şekilde organize ederiz"

Yaşacan: "Biz bunu çok güzel şekilde organize ederiz"

Spor Turizm Birliği ve TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Müthiş bir teklif" diyen Yaşacan, "Antalya pırıl pırıl bir şehir. Otellerin hepsi şuanda boş zaten. Futbolcular sağlık kontrolleri yapılarak otele alınırlar. Bu süreçte otel çalışanları da evine gitmek yerine otelde konaklar böylece dışarıdan virüs taşınması engellenmiş olur. Ligi bitirmek için haftada 2-3 maç yapılabilir, farklı çözümler bulunur. Maçlar zaten seyircisiz oynanacağı için de bir sorun olmaz" şeklinde konuştu.

Bütün dünya liglerini Antalya’da oynatabileceklerini dile getiren Yaşacan, "Bütün dünyaya çağrıda bulunuyorum, tüm dünya liglerini Antalya’da oynatabiliriz, alt yapımız hazır. Özel olan 200 sahamız var. Her kulübün kendi özel uçağı var, özel uçaklarıyla gelebilirler" diye belirtti.

"Basketbol ve voleybol da dahil edilsin"

Futbol açısından güvenli bir ortam oluşturulacağını belirten Yaşacan, basket bol ve voleybol karşılaşmalarının da Antalya’da yapılabileceğini aktardı. Yaşacan, "Biz bunu çok güzel şekilde organize edebiliriz" dedi.

Harry Kewell ile 1-2-1 | Premier League