AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Canlı yayında zehir zemberek sözler: "Ali Ay, kongre konusunda kıvırdı"

İlk Yayınlanma : 19 Mar 2019 - 18:24 / Son Güncelleme : 19 Mar 2019 - 15:40

Canlı yayında zehir zemberek sözler: "Ali Ay, kongre konusunda kıvırdı"

Bursaspor Kulübü Eski Yöneticilerinden ve Başkan Adaylarından Lemi Keskin, yeşil-beyazlıların gündemine dair çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Bursaspor’da seçimin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Keskin, mevcut yönetim için zehir zemberek sözler söyledi. Keskin, “Ali Ay’a artık başkan demiyorum. Seçim konusunda kıvırdı” dedi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Lemi Keskin’in açıklamaları şu şekilde;

“Bursaspor küme düşerse vebali Arslanboğa ve Çakır’ın boynunadır”

Bursaspor, Galatasaray maçına beklentilerin üstünde başladı. Sezonun en iyi ilk yarı performansını gösterdi Bursaspor. Başakşehir’e verilen penaltının aynısı bu maçta yaşandı. Maalesef Başakşehir lehine verilen bu penaltı, Bursaspor lehine verilmedi. 3-0’ı öyle kaçırdık. Bu da kırılma pozisyonuydu. 

Anlamsız bir faul sonrası yenilen gol, Emre’nin atılmaması… Fatih Terim bile uyandı, hakem bir türlü uyanamadı. VAR’daki hakemler de maalesef uyanamadı. Bursaspor’un aramayacağı puanlar olsa neyse denilebilir ama bu kayıp çok önemli.

Ligde kalma mücadelesi veren bir Bursaspor var. Galatasaray maçındaki 3 puana ihtiyaç vardı. Bursaspor küme düşerse bunun vebali hakem Suat Arslanboğa ve Cüneyt Çakır’ın boynunadır.

Bursaspor her anlamda geç kaldı. Hoca değişikliğine çok sıcak bakmasam da böyle kötü giden durumlarda yönetimi ve futbolcuları hemen değiştiremiyorsunuz. Bursaspor camiası yoğun bakıma girdi. Daha şubat aylarında, bir değişikliğe ihtiyaç vardı. Transfer tahtası kapalıydı. Lima diye bir futbolcu kadro dışı bırakıldı daha sonra hemen affedildi.

Bırakın takviyeyi, mevcut oyunculardan bile verim alamıyor Bursaspor. Şu anda kadrodaki tüm oyunculardan tam verim alma zamanıdır. Sercan ve Deniz konusu da önceki yıl böyle olmuştu. Futbolcuyu neden kadro dışı bırakıldığını kimse açıklamıyor. Yönetimin basiretsizliği ortada. Parçalanmadan bu işin bitmesi ve Bursaspor’un ligde kalması lazım.

 

Bursaspor için her an her dakika çalışan, proje üreten insanlarız. Şu aralarda Timur Noyan ve Remzi Cinoğlu ile görüşmeleri sıklaştırdık. Sosyal medyada da bildiriler yayınladık. Artık Ali Ay’a başkan demiyorum. Ali Ay diyorum. Çünkü camianın kontrolünü kaçırdı. Çıktı, kongre olacak dedi. Divan üyeleri kongrenin tarihini sordu. Ali Ay maalesef, kıvırdı! Konuyu geçiştirdi.

Camia, verdiği sözü tutmasını bekliyordu. Ancak; yine ucu açık bir nokta bıraktı. Kongre ne zaman olacak? Bunu kimse bilmiyor. Bursaspor’un bu sene kongre yapması gerekiyor.

 

Şartlar, eninde sonunda Bursaspor’u Olağanüstü bir kongreye götürecektir. Ali Ay, lafını yiyeceği için eksi bir puan da alacak. Zaten tarihe kara bir leke olarak geçti. Kapkara olacak.

 

Yurt dışındaki bazı yatırım şirketleriyle görüştüğünüzde size ne soruyorlar biliyor musunuz? Önce kongreniz ne zaman diye soruyorlar. Kongre tarihi net değil. Bursaspor gelecek sene Süper Lig’de mi? Ona hiç kimse cevap veremiyor.

Marka değeri de yerle bir olduğu için karşıdaki şirket, önceden olumlu olsa bile bir düşünüyor. Bankaya gittiğinizi düşünün. Ev alacaksınız ve kredi isteyeceksiniz. Banka, ‘Tamam kredi vereyim diyor. Ev nerede? Bilmiyorum. Ev kaç yaşında? Onu da bilmiyorum.

Ya da oğlunuza kız istiyorsunuz. Okul bitti mi? Bilmiyorum. Askerlik bitti mi? Onu da bilmiyorum. Böyle bir durum olunca adım atmanız zor oluyor. Marka değeri 1 yıl içinde çamura battı. Böyle bir başkanı da Bursaspor camiası artık istemiyor.

 

Bursaspor’un bu noktada olmasını kimse istemiyor. Bursaspor bunları hak etmiyor. Ali Ay’ın çok iyi bildiği bazı şeyler var; para ve vaat ile seçim kazanıyor. Bunu çok iyi bilir. 

Seçim konusunda bizden çok daha profesyonelmiş onu da gördük. Belediye kaynaklarıyla blok oylarını satın alarak, aldığı oyların da maddi karşılığını ödemeyerek o bize ders verdi. 

Bizim aklımız şeytanlığa çalışmıyor. Bizim kafamız projelere çalışıyor. Bursaspor camiası Ali Ay’ın verdiği seçim vaatlerine bir baksın. 

Hiçbir seçim vaadi gerçekleşmemiştir. Gerçekleştiğini ispat etsinler, çıkıp özür dileyeceğim.