AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rize'de, Beşiktaş maçı öncesi stadyum önünde aşı çadırları kuracak

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 07 Oca 2022 - 15:32 / Son Güncelleme : 07 Oca 2022 - 16:01

Çaykur Rizespor, Beşiktaş'ı konuk edeceği Süper Lig'in 20. hafta maçı öncesi 3. doz aşısını olmayan taraftarlar için aşı çadırları kurulacağını bildirdi.

"Son aşısının üzerinden 180 gün geçmiş..."

Kulüpten yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonunun stadyumlara giriş şartlarıyla ilgili yayımladığı bilgilendirmeye göre son aşısının üzerinden 180 gün geçmiş ve henüz "hatırlatma aşısı" olmayan kişilerin stadyumlarda müsabaka izleyemeyecekleri hatırlatıldı.

Aşı çadırı kurulacak

Açıklamada, Çaykur Rizespor Kulübü ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, 9 Ocak Pazar günü bugün saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında Çaykur Didi Stadyumu'nda önünde aşı çadırları kurulacağı belirtildi.

Henüz 3. doz aşısını olmayan taraftarların, aşı çadırlarında (Biontech veya Sinovac) aşılarını yaptırdıktan 30 dakika sonra stadyuma giriş sağlayabilecekleri ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gerek Sağlık Bakanlığı'nın izin verdiği aşı noktalarında gerekse Çaykur Didi Stadyumu'nda kurulan aşı çadırında 9 Ocak Pazar günü saat 15.00 ile 18.00'e kadar 'hatırlatma aşısı' yaptıran kişiler stadyuma giriş yapabilecektir. 9 Ocak Pazar günü saat 18.00'den sonra aşı olan taraftarlarımızın stadyuma girişleri kabul edilmeyecektir."

Trabzon'da da stadyum dışına aşı çadırı kuruldu

Trabzonspor ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, bordo mavililerin, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'u konuk edeceği karşılaşmanın oynanacağı stadyum dışındaki bilet gişeleri alanında taraftarlar için aşı çadırı kuruldu. Spor Toto Süper Lig'inin ikinci yarısının açılış maçı öncesi 'hatırlatma aşısı' olmayan taraftarlar, çadıra gelerek 3'üncü doz aşılarını yaptırdı.

Saat 17.00'ye kadar kadar açık

Kulüpten yapılan açıklamada, 'hatırlatma aşısı' olmayan kişilerin stadyumlarda müsabaka izleyemeyecekleri hatırlatılarak, "Henüz 3'üncü doz aşısını olmamış taraftarlar, aşı çadırlarında (Biontech veya Sinovac) aşılarını yaptırdıktan 30 dakika sonra stadyuma giriş sağlayabileceklerdir. Gerek Sağlık Bakanlığı'nın izin verdiği aşı noktalarında gerekse Medical Park Stadyumu'nda kurulan aşı çadırında bugün saat 17.00'ye kadar 'hatırlatma aşısı' yaptıran kişiler stadyuma giriş yapabilecektir. Bugün saat 17.00'den sonra aşı olan taraftarlarımızın stadyuma girişleri kabul edilmeyecektir" denildi.