AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Çebi'den zehir zemberek açıklama: TFF, yayıncı kuruluş...

İlk Yayınlanma : 19 Ara 2020 - 14:09 / Son Güncelleme : 19 Ara 2020 - 14:18

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TFF'nin pandemideki tutumundan yayıncı kuruluşla yaşanan krize, bankalar birliği anlaşmasından Abdullah Avcı ile sözleşmesine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Çebi'den zehir zemberek açıklama: TFF, yayıncı kuruluş...

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu'nda gümdem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

"TFF'nin pandemi sürecinde kulüplere sağladığı hiçbir şey olmamıştır. İhtiyacımız olduğu bu dönemde TFF zerre kadar yanımızda olmadı. Futbolcuya pandemi yok hiç kimseye yok. Sadece kulüplere var.
Eleştiriye varız ama bazı arkadaşyarımızdan bizimle yol yürümelerini rica ediyoruz. “Eski başkanlar, başkaları için aidat yatırma olayını bıraksınlar. Beşiktaş Genel Kurulu üyesiyseniz başkalarının para ödemesini kabul etmeyin."

“Bize 'Ver' demeyi bırakın”

Bize sürekli 'Para ver' deniyor. Beyler, bize 'Ver' demeyi bırakın, 'Para vermeden yönetin' deyin. Bizim para vermemiz sadece günün keyfini yaşamanızı sağlar. Bu sözlerin faydası yok. Bizi beğenmiyorsanız, sandık orada. Bizi yormaktan vazgeçin.
UEFA'nın haksız fesihlerde para ödememiz gerektiğine yönelik kararlarına sevinen muhalefet üyeleri var. Dükkan kapalı, herkes evinde, futbolcu UEFA'ya gidiyor ve parasını alıyor! Zaten bizden sonra 4'e 1'e oynuyor, UEFA'nın başta bunu sorgulaması lazım.

Kulüpler Birliği, kulüplerin birbirleriyle çekiştiği bir yer haline gelmiş. Umuyorum orası da kulüplerimizin hakları için birlikte yürdüğümüz bir yer olur.

“Pandemi sadece spor kulüplerine”

Yayıncı kuruluş bir açıklama yapmış.  Biz de uyumlu olalım diyoruz ama yeteri kadar onların da anlayışlı olduğunu düşünmüyoruz.  Umarım bu sürtüşme kısa sürede biter. bu kimseye fayda sağlamaz. Yayıncının da bizi aşan taleplerden vazgeçmesi gerekiyor. Yayıncı kuruluşunda bizi anlayabileceğini bizi aşan taleplerinden vazgeçeceğini düşünüyoruz.
Yayıncı kuruluşla olan anlaşmalarımız var. İçinde bulunduğumuz pandemi durumundan dolayı fedakarlık yapması gereken tarafın kulüpler olması talebi var. Futbolcuya pandemi yok, hiç kimseye yok ama pandemi sadece spor kulüplerine...

Bankalar Birliği ile yaptığımız anlaşmayı revize ediyoruz. Çok büyük kazanç olmasa da bu dönemde ne üretirsek iyidir.

Abdullah Avcı konusu

Abdullah Avcı ile sözleşmemiz 36 milyon liraydı. Trabzonspor'da çalışırken Beşiktaş'tan maaş almayı ne kadar doğru bulacağını kendisine bırakıyorum. Yapılmış bir sözleşme var. Hocamızın negatif bir tavırda olacağını düşünmüyorum. Oturup konuşacağız."

'Bizi kasıtlı eleştiren yüzde 3'e sesleniyorum'

Geçmiş yönetimde görevimi iyi şekilde yaptım. Sürekli 'Sen de oradaydın' deniyor. Başarılı işlerimde ben yokum, başarısızlıklarda ben varım. Fikret Orman seçimden bir hafta önce 'Çebi, Şenol Güneş ile çalışmadı' dedi. Ancak başarısızlıklarda 'O da vardı' dedi. Şampiyonluklarda ben yokum ama başarısızlıklarda varım  Bizi kasıtlı eleştiren %3'e sesleniyorum, aklınızı başınız alın ve mantıklı düşünün İnceleme raporu açıklanınca benim yanlış işler yapmadığım görülecek."

Gökhan Töre neden alındı?

Başkan Çebi daha sonra Divan kurulu üyelerinin sorduğu soruları yanıtladı. Gökhan Töre'nin bu yıl transfer edilmesiyle ilgili soruya Çebi şu yanıtı verdi:  "Gökhan Töre neden alındı diye soruyorlar. Boyko ile Aras'ın neden alındığını sordun mu? Başarılı olursa 300-500 bin alacak arkadaşı soruyorsunuz, buna hepimiz karar verdik. Kararımızın da arkasındayım. Sakatlığı var, art niyetli soruyorsunuz."

"Erdal Torunoğulları kaçıyor yorumları doğru değil'

Çebi, "Futbol A.Ş.'deki başkanlık görevini bırakan yönetim kurumu üyesi Erdal Torunoğulları'nın sorulması üzerine şöyle konuştu: "Erdal Torunoğulları görevini başarıyla yaptı. Ailesel sorunları, sağlık sorunları bir çok şey olabilir. Görevine devam etmeyecek, isterse kendisi nedenlerini açıklar. Kimse bir yere kaçmıyor. 'Kaçıyor' gibi yorumlar doğru değil."