AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cengiz'e kazandırdı, Özbek 'Görüşeceğiz' dedi! Seçimlerin kilit ismi o ekipte...

Ajansspor Editör
İsa
İlk Yayınlanma : 11 Haz 2021 - 11:57 / Son Güncelleme : 11 Haz 2021 - 21:31

Galatasaray'da seçim ofislerinde yoğunluk arttı. Son birkaç seçimde kilit rol oynayan isim şimdi Yiğit Şardan'ın ofisinde hummalı bir çalışma içerisinde.

Cengiz'e kazandırdı, Özbek 'Görüşeceğiz' dedi! Seçimlerin kilit ismi o ekipte...

Galatasaray'da tarihi seçim 19 Haziran'da yapılacak. Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan 8 gün sonra sandıkta kozlarını paylaşacak. Başkan adayları cemiyet turlarına başlarken, seçim ofislerinde de hummalı çalışmalar yapılıyor. Galatasaray'da yönetimi devralmak isteyen ekipler her üyeye ulaşmaya çalışıyor ve kendilerince oy hesapları yapıyor. 

Sarı-kırmızılı kulüpte başkanlığa en son olarak aday olan Yiğit Şardan'ın ekibinde de bir ismin çalışması dikkat çekiyor. Son seçimlerde önemli rol oynayan Alper Üner...

Özbek'le gerginlik yaşamıştı

Galatasaray camiasının etkili ailelerinden Üner ailesinin ferdi olan Alper Üner'in camianın birçok kesmiyle yakınlığı bulunuyor ve söz sahibi bir üye. 2018 Ocak seçiminde Mustafa Cengiz'e büyük destek veren Üner ailesi, seçimden zaferle ayrılmıştı. O yıl gerçekleştirilen genel kurulda eski başkan Dursun Özbek ibra edildikten sonra kürsüye gelmiş sonrasında Özer Saraçoğlu, Burak Elmas ve Alper Üner'in bulunduğu koltuklara doğru "Görüşeceğiz, görüşeceğiz" demişti. 

Genel kurul çıkışı Alper Üner'e, Dursun Özbek'in neden bu şekilde seslendiği sorulduğunda "Ocak'ta ona ne yaptığımı biliyor da ondan" cevabını vermişti.

Mayıs'ta da Cengiz'leydi

2018 seçimine Burak Elmas, Ozan Korkut'un listesinden girerken, Alper Üner çok yakın arkadaşı Burak Elmas'ı değil Mustafa Cengiz'e destek vermişti. Cengi seçimi açık ara kazanmıştı.

İbrasızlık sonrası ipler koptu

Burak Elmas ile Alper Üner'in dostluğu bu seçimden sonra devam etse de 2019 Mart'ta Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmemesi, Burak Elmas'ın oylamada ibra etmemesi sonrası Elmas çok büyük tepkiler almıştı. Alper Üner de bu süreçte Elmas'a büyük tepki göstermişti. Çok eskiye dayanan dostlukta bu olaylar sonrası ipler kopmuştu.

Şardan'ı destekliyor

Alper Üner, 19 Haziran'daki kritik seçim öncesi şimdi Yiğit Şardan'ı destekliyor. Dinç Üner de Şardan'ın ekibinde yer alırken, son başkan adayının kurulları seçimi kazanacaklarını düşünüyor.