Manchester City taraftarlarından maç öncesi İngiliz hükümetine sitem

Burak Alaca
22.01.2023 - 16:01 | Son Güncellenme: 22.01.2023 - 16:44

İngiltere hükümetinin öğle saatlerinde oynanacak maçların televizyonda yayınlanmamasına yönelik çıkarttığı kanuna taraftarlar Manchester City-Wolverhampton maçı öncesi ateş püskürdü.

AJANSSPOR-HABER

İngiltere Premier League'de bugün oranın saati ile 14.00'te oynanacak Manchester City-Wolverhampton karşılaşması ülke televizyonlarında yayınlanmayacak. Bunun sebebi ise İngiltere hükümetinin öğlen maçlarındaki seyirci sayısının düşük olması dolayısıyla çıkardığı bir kanun...

Öğlen maçları yayınlanmayacak

Hükümetin maçlardaki seyirci sayısını arttırmak için çıkardığı kanun doğrultusunda saat 14.00-16.00 aralığında başlayan karşılaşmaların hepsi İngiliz televizyonundan yayınlanmayacak. Bu karar halkın büyük tepkisini çekti. İngiliz seyirciler sosyal medya üzerinden adeta ateş püskürdü.

Leeds-Brentford maçı seçildi

İngiltere'de lig maçlarını yayınlayan Sky Sports'un 14.00 seansı için yayınlamayı seçtiği maç ise Leeds United ve Brentford  oldu. Bu karara Manchester City taraftarı sosyal medya üzerinden çok falza eleştri getirdi.

İlgini Çekebilir
Fitili Alvarez ateşledi, Haaland dengeledi, Mahrez bitirdi!
Habere Git

"Kaçak yayın neden bu kadar izleniyor"

İngiliz bir taraftar yayıncı kuruluş Sky Sports'a ithafen sosyal medyadan "Ve Sky Sports kaçak yayınların neden bu kadar izlendiğini merak ediyor." cümlelerini yöneltti.

And sky wonder why illegal streaming is so high

— definitely not D Jenkins (@Jenkomcfc) January 22, 2023

"Bir Premier League maçı İngiltere'de yayınlanmıyor"

Bir seyirci şakınlığını sosyal medya üzerinden "Nasıl? Bu çılgınlık, bir Premier League maçı İngiltere'de televiyonda yayınlanmıyor. Nasıl?" ifadeleri ile belirtti.

How??
Its crazy.
A match in the PL isnt on tv in England?
How??

— Duff (@Duff89180653) January 22, 2023

"Kaçak yolları kullanmanın zamanı"

Maçı kaçak yayın üzerinden izleyeceğini belirten bir City taraftarı "Mahrez'i ilzemek için kaçak yollara başvurma zamanı geldi." dedi.

 

 

 

Time to Hit that llegal stream just to watch Winter Mahrez play pic.twitter.com/zknwJev3LS

— Esau💙 (@Chitwaah) January 22, 2023

Senin için hazırladığımız haberler