AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Club Africain taraftarı nehirde boğularak hayatını kaybetti

İlk Yayınlanma : 28 Tem 2018 - 21:20 / Son Güncelleme : 28 Tem 2018 - 21:20

Galatasaray’ın bu gece karşılaşacağı Africain takımının 19 yaşındaki bir taraftarı boğularak hayatını kaybetti. Olay bu gece iki takımın karşılaşacağı Rades Olimpiyat Stadı’nın yanından geçen nehirde gerçekleşti.

Maç çıkışı kaçtı, nehre atladı

Karşılaşmanın ardından stat dışında ortalık karışırken, genç taraftar polisten kaçtı. Kıstırıldığı yer nehir kenarıydı ve çareyi nehire atlayarak kurtulmakta aradı. Ancak talihsiz taraftarın birkaç saat sonra cesedine ulaşıldı.

‘Yüzme bilmiyorum’ dedi, ‘Öğrenirsin’ dediler

Omar Laabidi’nin ailesi olayda polisleri suçlayarak dava açtı. Çocuklarının nehre atlamasının hemen öncesinde polislere “Yüzme bilmiyorum” dediğini öne süren acılı aile, polislerin “Yüzmeyi öğrenirsin” diyerek suya atlaması için kışkırttıklarını savundu.

17 polis yargılanıyor

17 polisle ilgili olarak, Africain taraftarının ölümü öncesinde kendisini kurtarmaya çalışmadıkları ve ölümde katkıları olduğu gerekçesiyle dava açıldı. Galatasaray’ın bu gece oynayacağı Rades Olimpiyat Stadı’nın yanından geçen Meliane Nehri’nde yaşanan olaylarla ilgili yargının yavaş işlediğinden şikayet eden ailenin, ülkede içişleri bakanının değişmesinin ardından sürecin hızlanacağı ümidini taşıdığı belirtiliyor.

Sağlık raporunda darp izi

Omar Labidi’nin ailesinin avukatı olan Toumi Ben Farhat, olaya ilişkin yeni kanıtlar olduğunu, yeni sağlık raporunun nehirde boğulmadan önce şiddete maruz kaldığını gösterdiğini ifade etti, polis tarafından coplandığını dile getirdi. Ayrıca görgü tanıklarının gencin polis şiddetine maruz kaldığını söyledikleri aktarıldı. (Skorer)