AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cody Rhodes AEW’den ayrıldı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 16 Şub 2022 - 15:34 / Son Güncelleme : 16 Şub 2022 - 16:23

All Elite Wrestling’in (AEW) ilk sözleşmeli süperstarı ve Genel Müdür Yardımcısı Cody Rhodes ve eşi Brandi Rhodes resmen şirketten ayrıldı. İşte detaylar...

AJANSSPOR GÜREŞ HABERLERİ

Amerika basınında 3 kez TNT Şampiyonu Cody Rhodes'in bir süredir kontratının sona erdiği ve serbest olarak çalıştığı sıklıkla dile getiriliyordu. AEW’in başkanı Tony Khan ve Rhodes çifti, bu ayrılığı dün akşam saatlerinde resmi hesaplarından duyurdu.

Ayrılığın hikayesi

Amerikan basınına göre Rhodes çifti, AEW yönetimi ile parasal konularda anlaşma sağlayamadığı için ayrılma kararı aldı.

Cody Rhodes’in AEW Kariyeri

Nick Jackson ve Matt Jackson ile beraber AEW’in ilk sözleşmeli süperstarlarından ve eski bir WWE süperstarı olan Cody, şirkette 73 maça çıktı 53 kez kazanırken 3 maçı sonuçsuz bitti ve 17 kez ringden mağlup ayrıldı. Yıldız isim şirkette bulunduğu sürede 3 kez TNT Şampiyonluğunu kazanırken kemeri toplamda 148 gün tuttu.

All Elite Wrestling nedir?

Forbes verilerine göre net serveti 8,2 milyar USD olduğu tahmin edilen Shahid Khan’ın oğlu Tony Khan’ın 2019’da kurduğu tam profesyonel güreş şirketidir.

AEW ve WWE hangi kanalda?

WWE’nin Türkiye’deki yayıncısı S Sport iken All Elite Wrestling’in henüz ülkemizde bir yayıncısı olmasada aylık veya yıllık abonelik sistemi ile FITE uygulaması üzerinden AEW Plus alarak izleyebilirsiniz.