Corona virüsü basketbola da sıçradı...

2 Mart 2020 18:47- Son Güncelleme - 2 Mart 2020 15:47
Google news abonelik
Corona virüsü basketbola da sıçradı...

Dünyanın son yıllarda karşı karşıya kaldığı en ciddi salgınlarından biri olan corona virüsü etkilerini spor organizasyonlarında göstermeye başladı. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son olarak İtalya’da yaygın bir şekilde görülmeye başlanan virüs, 30 kişinin ölümüne neden olmuştu. Gelen ölüm haberleri ardından Seri A’da 5 maç birden ertelenmiş, Şampiyonlar Liginde İspanya deplasmanına giden Atalanta taraftarlarına da uyarılarda bulunmuştu. 

Virüs basketbola da sıçradı. 

Öte yandan virüs basketbol organizasyonlarına da sıçradı. 3 Mart tarihinde oynanacak olan AX Armani Exchange Milan-Real Madrid maçının Eurolegue tarafından yapılan açıklamayla müsabakanın seyircisiz oynanmasına karar verildi. 

Fransa’da ise Cumartesi oynanması planlanan Strasbourg-Le Portel karşılaşması da ertelendi. Strasbourg kulübü twitter üzerinden “Hükümetin aldığı kararla 5 bin kişiden fazla insanları bir araya getirebilecek bütün kapalı alan etkinliklerinin yasaklandığı duyuruldu.” şeklinde açıklamada bulundu. 

“NBA, tehdit altında” 

Amerika’da koronavirüsü salgını sebebiyle 1 kişinin ölmesi kamuoyunda büyük yankı buldu. Spor organizasyonlarının ertelenmesi gündeme gelirken, NBA yönetiminden yapılan açıklamada maçların normal bir şekilde devam edeceği, herhangi bir iptal ya da seyircisiz oynama gibi karar alınmayacağı belirtildi.