Curling Milli Takımı, EYOF'ta Umutlu

Orhan Gülek
22.01.2023 - 14:11 | Son Güncellenme: 22.01.2023 - 14:16

Curling Milli Takımı sporcuları, Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali'nde (EYOF) madalya kazanma konusunda umutlu olduklarını söyledi. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

İtalya’nın Friuli Venezia Giulia bölgesinde 21-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali (EYOF) Trieste'de yapılan resmi açılış töreni ile başladı. Curling Milli Takımı sporcuları, madalya kazanma konusunda umutlu olduklarını söyledi.

Antrenör Sadık Topaloğlu gözetimindeki Burcu Haşıl, Melisa Cömert, Muhammed Taha Zenit, Mustafa Kantar’dan oluşan Curling Milli Takımı sporcuları, madalya kazanma konusunda ümitli olduklarını dile getirdi.

"İtalya’ya çok iddialı geldik"

Milli sporcular, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceklerini vurgulayarak, "Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali için çok verimli bir hazırlık dönemi geçirdik. Birbirinden güçlü rakiplerle mücadele edeceğiz. İtalya’ya çok iddialı geldik. Beklentileri karşılayıp ülkemize madalya kazandırmak istiyoruz. EYOF 2023’de altın madalya için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

EYOF 2023, İtalya'nın Friuli Venezia Giulia bölgesinin yanı sıra Spittal (Avusturya) ve Planica (Slovenya) bölgelerinde 28 Ocak'a dek sürecek.

12 spor dalında yarışılacak

Serbest stil kayak ve dağ kayağı branşlarının ilk defa dahil edildiği organizasyona 47 ülkeden 14-18 yaş aralığındaki yaklaşık 1000 sporcu katılacak. Alp disiplini, artistik buz pateni, biatlon, buz hokeyi, curling, dağ kayağı, kayakla atlama, kayaklı koşu, kısa kulvar sürat pateni, kuzey kombine, serbest stil kayak ve snowboard olmak üzere toplam 12 spor dalında madalya mücadeleleri verilecek.

Toplam 24 sporcumuz yarışacak

Organizasyonda ülkemizden toplam 24 sporcu mücadele edecek. Milli sporcular, alp disiplini, artistik buz pateni, biatlon, curling, dağ kayağı, kayakla atlama, kayaklı koşu, kısa kulvar sürat pateni ve snowboard olmak üzere 9 spor dalında kürsüde yer almaya çalışacak.

Ülkemizi alp disiplininde Can Göydaş, Defne Akgerman, Salih Yusuf Kartaltepe ve Serra Nur Kartal; artistik buz pateninde Azra Ulus ve Furkan Emre İncel; biatlonda Zülal Türk ve Veysel Vurgun; curlingde Burcu Haşıl, Melisa Cömert, Muhammed Taha Zenit ve Mustafa Kantar; dağ kayağında Emirhan Kars; kayakla atlamada Alihan Aktaş; kayaklı koşuda Civan Karaman, Muhammed Sida Oğlağa, Rabia Akyol ve İrem Dursun; kısa kulvar sürat pateninde Sude Naz Kahraman, Toprak Efe Eroğlu ve Muhammed Bozdağ; snowboardda Ömer Faruk Keleşoğlu ve Nesibe Yağmur Şengül temsil edecek.

Senin için hazırladığımız haberler