Curling müsabakaları, Erzurum'da başladı

5 Şubat 2017 16:49- Son Güncelleme - 5 Şubat 2017 16:49
Google news abonelik

Erzurum'da, Türkiye Curling Federasyonunca organize edilen 1. ve 2. Lig erkekler ve kadınlar curling müsabakaları başladı.

Curling Arena'da düzenlenen açılış töreninde, ligde mücadele edecek takımların sporcuları, ellerinde Türk bayraklarıyla salonda yürüyüş yaptı.

Sporcular, daha sonra "Hepimiz Türk Polisiyiz" yazılı pankart açarak, törende görev yapan polis memurlarını aralarına alıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, açılıştaki konuşmasında, liglere, Türkiye genelinde 42 kulüp ve 72 takımdan 360 sporcunun katıldığını söyledi. 

Curlingin, Türkiye'de gelişmekte olan güzide sporlardan olduğunu ifade eden Şebin, curlinge yeni sporcular kazandırmak amacıyla düzenledikleri turnuvada tüm takımlara başarılar diledi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ise curlingin Türkiye'de yeni bir branş olmasına rağmen kısa sürede başarılar elde edildiğini belirtti.

Müsabakalar 18 Aralık Pazar günü sona erecek.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!