AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray-Beşiktaş Derbisi Oynanacak Mı?

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 13 Mar 2022 - 18:29 / Son Güncelleme : 13 Mar 2022 - 20:13

Galatasaray-Beşiktaş derbisi oynanacak mı? Nef Stadyumu'nun zemini bu kararda etkili olacak. Son görüntülere göre stat derbinin oynanması için hazır durumda. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray ile Beşiktaş arasında günlerdir derbinin oynanıp oynanmaması tartışması yapılıyor. İki kulüp de gerek başkanlar düzeyinde gerekse yönetici düzeyinde karşılıklı açıklamalar yaptı.

Galatasaray, derbinin ertelenmesini isterken Beşiktaş reddetti. Tartışmaya bugüne kadar bir açıklama yapmayarak, Türkiye Futbol Federasyonu dahil olmadı.

Özel ısıtıcılarla zemin korundu

Tüm bunlar olup biterken derbinin oynanacağı NEF Stadyumu'nun durumu da merak uyandırdı. Ajansspor'un elde ettiği son güncel görüntüye göre saha zemini maçın oynanmasına elverişli durumda.

Sarı kırmızılı kulüp yönetimi özel ısıtıcılar kullanarak, kar yağışında zemini başarıyla korudu. Ayrıca kar yağışının gün içinde hız kesmesi, hatta öğleden sonra güneşin yüzünü göstermesi de zemini olumlu yönde etkiledi.

Galatasaray İstanbul'a döndü

Bugün ve yarın olağanüstü bir kar yağışı olmazsa maçın oynanması önündeki hava muhalefeti faktörü ortadan kalkmış olacak. Galatasaray da Barcelona maçından sonra gittiği İzmir'de yaptığı derbi hazırlıklarını tamamlayarak İstanbul'a dönmüştü.

Galatasaray-Beşiktaş maçı ne zaman?

Galatasaray-Beşiktaş derbisi yarın saat 20.00'de başlayacak. Mücadeleyi Atilla Karaoğlan yönetecek. Ligin ilk devresindeki derbiyi ise Beşiktaş, 2-1 kazanmıştı.