Galatasaray Divan Başkanı'ndan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a: Küçükler!

Akın Ungan
16.09.2023 - 13:09 | Son Güncellenme: 16.09.2023 - 13:14

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, ezeli rakiplere olay gönderme yaparak, "Galatasaray vizyon ve stratejiyle küçükler dedikoduyla uğraşır" dedi.

Galatasaray Divan Başkanı'ndan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a: Küçükler!

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, ezeli rakiplerine üstü kapalı olay bir göndermede bulundu. Derkan, Galatasaray'ın aylık olağan divan kurulu toplantısında Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur'un konuşmasının ardından tartışılacak kısa bir konuşma yaptı.

"Türkiye'nin en büyüğü Galatasaray"

Derkan, Timur'un kulübün genel stratreji ve vizyonuna dair yaptığı geniş çaplı sunuma atıfta bulurak, "Ben sadece şunu söylemek istiyorum: Gerçekten büyük olan kulüpler, Türkiye'nin en büyüğü Galatasaray'ımız gibi, vizyon ve stratejiyle uğraşır. Küçük olanlar ve küçük kalmaya mahkum olanlar da dedikodularla uğraşır. Şimdilik bu kadar söylemekle yetiniyorum" dedi. Derkan'ın bu sözleri üyeler tarafından alkışlarla karşılandı.

Derkan, Koç ve Çebi'ye cevap mı verdi?

Galatasaray Divan Başkanı Derkan'ın bu sözleriyle ezeli rakiplerinin başkanlarının sözlerine cevap verdiği yorumu yapıldı. Özellikle yaz transfer döneminde hem Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hem de Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray'ın transfer harcamalarına yönelik kuşku ifade eden açıklamalarda bulunmuşlardı.

İlgini Çekebilir
Erden Timur: "13 Drogba, Sneijder ve Melo'muz var"
Habere Git

Koç: "Zaha'nın ücreti gerçekçi değil"

Ali Koç, Galatasaray'ın Wilfried Zaha için açıkladığı transfer harcamasının gerçekçi olmadığını savunarak, "Zaha transferiyle ilgili görüştük. Yıllık rakam 9 milyon Euro'ya kadar çıktı. Sonra biz masadan kalktık. Rakip takım (Galatasaray) transferi yaptı. Açıkladıkları rakamlar yüzde 100 yanlış rakamlardır" dedi. Galatasaray oyuncuyla yıllık yaklaşık 5 milyon Euro'ya anlaştığını açıklamıştı.

Çebi: "Hile yapmam. Bunları TFF inceleyecek"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de düzenlediği basın toplantısında "Ben hileli hiçbir evrak yapmam. 500 milyonluk yayın gelirinin 100 milyona düştüğü süreçte 10 liralık transfer 1 liraya nasıl yapılıyor? Bunları TFF inceleyecek" diye konuşmuştu. 

2 yıldır divan başkanlığı yapıyor

Aykutalp Derkan, 2021 yılında Galatasaray Divan Kurulu Başkanı seçildi. 2 yıldır bu görevi yürüten Derkan, 1959 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. Derkan, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İTÜ Makina Fakültesi Sanayi Mühendisliği'ni bitirdi. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler