Dev organizasyon 190 ülkede izlenecek

27.03.2015 - 15:33 | Son Güncellenme: 27.03.2015 - 15:33

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, geniş bir yayın ağıyla izleyiciye ulaştırılacak.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde 26 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek TUR 2015, 190 ülkede ekranlara taşınacak.

Bu yıl TRT'ye ek olarak Eurosport tarafından 56 ülkede yayınlanacak yarışlar, Fransa, İngiltere, Almanya, Hollanda, Polonyalı yorumcular tarafından yarış alanından anlatımlarla sunulacak. 

TV3 Sport (Danimarka), TV2 Sport (Norveç), Teledeporte (İspanya), Sky Sports (İngiltere), Nova Sport (Yunanistan-Güney Kıbrıs Rum Kesimi) ve Kaz Sport (Kazakistan) TUR'u Avrupa'ya taşıyacak diğer kanallar olacak. 

Amerika'da "cycling.tv" canlı, NBC/Universal Sports ise banttan yayınlarla organizasyonu ekranla buluşturacak. Kanada'da Sportsnet, Meksika'da TDN, Güney Afrika'da ise DirecTV yarışma görüntülerine yer veren yayın kuruluşları arasında yer alacak. 

Afrika ve Orta Doğu'da yayın yapan Supersport 52 ülke, OSN ve Dubai Sports ise 22 ülkeye ulaşacak. Böylece, TUR'un yayın ağı Orta Doğu ve Afrika’ya da uzanacak.

Asya ve Okyanusya'da ise Eurosport Asia-Pacific, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 17 ülkeye, Fox Asia 25 ülkeye taşınmasına aracılık edecek. JSport Japonya, SBS ve SKY Sport NZ de organizasyonun Avustralya ve Yen

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler