"DIABLO IV" 6 Haziran 2023'te PS4 Ve PS5'e Geliyor!

İsa Kethüda
13.03.2023 - 11:52 | Son Güncellenme: 13.03.2023 - 11:56

Dünyanın efsanevi oyunlarından biri olan Diablo IV ön satışa sunuldu. 6 Haziran 2023 öncesi ön sipariş veren kullanıcılar 17 Mart 2023 tarihinden itibaren Açık Beta sürümüne de erişim sağlayabilecekler.

Mert ERDOĞAN / AJANSSPOR

Serinin temel oyun mekaniği, giderek daha zorlu düşmanları yenerek daha güçlü ekipmanları kademeli olarak elde etmek. Düşmanlarla savaşmak için farklı sınıflarda yer alan karakterlerin becerileri kullanılır ve bu beceriler, ekipman ve yetenek ağaçları aracılığıyla değiştirilebilir. Bir teması, dövüş stili ve konumu olan canavar aileleri, düşmanları gruplandırmak için kullanılır. Her aile, aile üyeleri arasında uzmanlaşmış becerilerin sinerjisine izin vererek, farklı bir rol oynayan benzersiz bir arketip içerir. Farklı silüetleri, duruşları ve silahları ile birbirlerinden ayırt edilebilirler.

Diablo IV için beş sınıf açıklandı

Diablo IV için beş sınıf açıklandı. Barbar, Sahire ve Druid sınıfları BlizzCon 2019'da, dördüncü sınıf Rogue sınıfı ise BlizzCon 2021'de duyurulmuştu. Beşinci sınıf olan Necromancer, 2022'de duyuruldu.

Diablo II ve Diablo III'te görünen Barbar, savaş sırasında silahlar arasında geçiş yapma yeteneğine sahiptir.
İlk oyundan ve Diablo II'den dönen Büyücü, ateş, soğuk ve şimşek sihirleri kullanan temel büyücü tipi bir karakterdir.
Diablo II'den Druid, insan, kurt adam ve kurt ayı formları arasında şekil değiştirebilir ve toprak ve fırtına büyülerine sahiptir. Rogue, ilk oyundan, bıçaklı yakın dövüş veya yay ile menzilli dövüş arasında geçiş yapan hızlı hareket eden bir savaşçıyı geri getiriyor.

Diablo II ve Diablo III'ten dönen Necromancer, çağırma ve saldırılar için kara büyü kullanır.

İlgini Çekebilir
Şampiyon Galatasaray ESports!
Habere Git

Diablo IV; alt edebileceğiniz sonsuz kötülükle, uzmanlaşabileceğiniz sayısız yetenekle, kâbus gibi zindanlarla ve efsanevi ganimetlerle dolu yeni nesil aksiyon RPG deneyimi sağlayabileceğiniz bir oyun. Oyunu sster tek başınıza ister arkadaşlarınızla oynayarak hikâyede ilerleyebilir, karanlık olduğu kadar büyüleyici mekânlarda ve sürükleyici hikâyelerde unutulmaz karakterlerle tanışarak ya da uçsuz bucaksız oyun sonu safhasında kural tanımadan gezinerek ve oyuncularla ticaret için kasabalarda buluşabilirsiniz.

Aynı zamanda grup kurarak dünya boss’larıyla çarpışabileceğiniz veya PvP bölgelerine inerek diğer oyunculara karşı kozlarınızı paylaşabileceğiniz ortak bir dünyada ilerlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik bunların hiçbiri için lobi gerekmiyor. Asıl önemli olan özelliklerden biri de oyunun tüm sürümlerinde platformlar arası oynanış ve ilerleme bulunuyor.

SONY’den yapılan açıklamaya göre “Diablo IV için oyunu aldığını andan itibaren gördükleriniz başlangıç. Yeni etkinlikler, hikâyeler, sezonlar, ödüller ve daha fazlası ufukta sizi bekliyor.” ifadelerine yer verildi.

İlgini Çekebilir
Jorge Jesus suskunluğunu bozdu: "Ayrılığı..."
Habere Git

Bu muhteşem serinin 4. Oyununu erkenden deneyimlemek isteyenler PS store üzerinden oyunu satın alabilirler.

Senin için hazırladığımız haberler