AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Dünyanın En Seksi Sporcusu Olarak Anılan Alica Schmidt, bilgi yarışmasında

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 06 May 2022 - 18:56 / Son Güncelleme : 06 May 2022 - 19:09

Borussia Dortmund'da atletik performans uzmanınlığından ayrılan ve atletizm kariyeri ara veren Alica Schmidt şimdi de bir televizyon programına çıktı.

AJANSSPOR - HABER

Geçtiğimiz yıllarda Busted Coverage dergisi tarafından dünyanın yaşayan en güzel ve en seksi kadın atleti seçilen Alman atlet Alica Ѕchmidt, şimdi de bir televizyon programına çıktı.

"Benim için spor her şeyden önce gelir"

Avustralya menşeli Busted Coverage dergisinin kendisine bu seçimine ilişkin konuşan Ѕchmidt, sporun her şeyden önce geldiğini söyleyerek, "Böyle bir unvanı neden aldığımı bilmiyorum. Benim için spor her şeyden önce gelir. Koşularıma konsantre olmak istiyorum” demişti.

Olimpiyatlara gidememişti

Geçirdiği sakatlık nedeniyle Tokyo Olimpiyatları'nda yarışma ihtimali zora giren, bağlarında yırtık ve kas problemleri nedeniyle geçtiğimiz sezon neredeyse hiç yarışamamıştı ve güzel sporcu olimpiyatlara gidememişti.

Schmidt, son olarak Borussia Dortmund'da çalışmıştı

Son olarak Borussia Dortmund'da fitness antrenörü olarak görev yapan Alica Schmidt, kendisine yeni bir takım aradığını açıklamıştı. Daha önce 10 binlerde takipçisi olan Ѕchmidt’in en seksi atlet seçilmesiyle birlikte takipçi sayısı 2.8 milyonu geçti.

Dünyanın en seksi sporcusu seçildi

Alman ekibi Dortmund'tan ayrılan ve sakatlığı nedeniyle olimpiyatlara katılamayan güzel sporcu kendine yeri bir kariyer çizmeye karar verdi. Güzelliği ile 'Dünyanın en seksi sporcusu' olan Alica Ѕchmidt, Almanya'da bir bilgi yarışmasına katıldı.

7 Haziran'da yayına girecek olan 'Who knows something like that?' isimli programı takipçileri merakla bekliyor. Güzel sporcu için, dış görünüşünün yanı sıra zekasıyla da öne çıktı yorumları yapıldı.