AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Dursun Özbek: 'Avrupa kupalarından men cezası...'

İlk Yayınlanma : 25 May 2018 - 22:37 / Son Güncelleme : 25 May 2018 - 22:37

Galatasaray Kulübünün yarın yapılacak olağan seçimli genel kurulu öncesi başkan adaylarından Dursun Özbek, üyelerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Dursun Özbek'in sahibi olduğu ve Gayrettepe'de bulunan Point Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğine, 600'ün üzerinde davetli katıldı.

İftar yemeğinin ardından üyelere hitap eden Dursun Özbek, "Yarın bir seçim var. Seçim demokrasinin gereği. Biz de etik değerlerimize bağlı olarak yarınki seçimlere gidiyoruz. Seçimler bizim için bir bayramdır. Dört aday yarışacak. Katılımın yüksek olacağını düşünüyorum. Tüm adayların bir amacı var ama ortak payda Galatasaray'a hizmet." dedi.

Özbek, kendisinin ve yönetim listesindeki arkadaşlarının üretmek için yola çıktığını aktararak, "Galatasaray'ı büyütmek için ekip arkadaşlarımla fikir birliğine vardık. Amacımız, her alanda sportif başarıyı yakalamak ve mali bağımsızlığı sağlamak. Bunlar en önemli şeyler." diye konuştu.

Başkanlığı döneminde hayata geçirdikleri emlak projelerinin ve sermaye artışlarının kaldıraç etkisiyle 1 milyar liraya yakın gelir ortaya çıkarıldığını belirten Özbek, "Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığından gelecek daha çok paramız var. Doğru planlamayla Galatasaray'ın borcunun azaldığını, hatta sıfıra yaklaştığını görmemiz çok kolay. Yeter ki üreterek büyüyelim." ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, 20 Ocak'ta yapılan olağanüstü genel kurulda Mustafa Cengiz'e karşı kaybettiklerini hatırlatarak, "Dört ay süre geçti. Şapkamızı önümüze koyup düşündük. Sportif planlamalarımız çok başarılı oldu. Gelen şampiyonluk, yapılan nokta transferler ortada. Fatih Terim hoca geldi ve başarılı oldu. Şampiyonlar Ligi'nde direkt oynayacağız. Şimdi bu takım yeterli mi? Eğer seçilirsek, hocamız ve ekibiyle görüşüp, UEFA'dan gelecek karara da bakarak, takımın güçlendirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Hep, 'Uçaklar inecek mi?" diye soruyorlar. Evet, uçaklar inecek." açıklamasında bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in İsviçre'de gerçekleştirdiği temasların ardından, UEFA'nın Avrupa kupalarından men cezası vermeyeceği yönündeki açıklamalarına göndermede bulunan Özbek, "Avrupa kupalarından men cezası almayacağımızı çok önceden söylemiştim. Peki insanlar niye şimdi men cezası alınmadığı için başarı hikayeleri yazarlar, bunu sizin takdirinize bırakıyorum." şeklinde görüş belirtti.

Konuşmasının ardından Özbek, yeni dönem için yönetim, denetleme, sicil ve disiplin kurulu aday listesinde yer alan isimleri üyelere takdim etti.

Levent Nazifoğlu, yemekte yer aldı

Eski Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu'nun yemeğe katılanlar arasında bulunması dikkati çekti.

Sarı-kırmızılı kulüpte Dursun Özbek ile çalışan ve yaşanan sorunlar nedeniyle istifa eden Levent Nazifoğlu, bir divan kurulu toplantısında da Özbek'e yönelik sert ithamlarıyla ön plana çıkmıştı.

İftara katılan Nazifoğlu'nun masasına giden Dursun Özbek, bir süre kendisiyle sohbet etti.