Dursun Özbek: "Galatasaray olarak elimizden geleni yapacağız"

Eren Tuncay
06.02.2023 - 19:23 | Son Güncellenme: 06.02.2023 - 19:28

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, depremzedeler için Nef Stadyumu'ndaki yardım toplama merkezini ziyaret etti ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremin ardından Galatasaray Kulübü de yardım kampanyası başlattı.

"Yardımları bölgeye hemen ulaştıracağız"

Nef Stadyumu'ndaki yardım toplama merkezine gelen Başkan Dursun Özbek, Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu. Özbek, "Sabah çok kötü uyandık. Öncelikle tüm Türk milletine geçmiş olsun diyorum. Allah bir daha böyle şeyler göstermesin. Gerçekten çok hazin bir durum var. Büyük bir depremle karşı karşıyayız. Galatasaray olarak elimizden gelen her şeyi depremzedelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Çalışan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Büyük bir özveriyle gelen yardımları tasnif ediyorlar. Bölgeye de hemen ulaştıracağız. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum, ailelerine Allah sabır versin. Bu yaraları sarmak için Galatasaray olarak elimizden geleni yapacağız. Milletimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

"Birlik olarak üstesinden geleceğiz inşallah"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Işıl Alben de yardım merkezine gelip destek verdi. Alben, çok üzgün olduklarını ifade ederek, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Deprem bölgesinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da sabırlar ve güç diliyorum. İnşallah en kısa sürede yaralarımızı saracağız. Biz ülke olarak birlik olmayı kısa sürede başarabilen bir toplumuz. Bugün de bunun bir örneğini yaşıyoruz. Kulübümüz de burada iyi organize olmuş durumda. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza malzemeleri ulaştırmak, onlar destek olmak için buradayız. Herkesi gücü yettiğince yardım için bekliyoruz. Çok zor, üzücü günler yaşıyoruz. Birlik olarak üstesinden geleceğiz inşallah. Allah hepimizin yardımcısı olsun" diye konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler