Eleme maçları başlıyor!

19.09.2016 - 15:54 | Son Güncellenme: 19.09.2016 - 15:54

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Federasyon Kupası'nın 1. tur eleme maçları, yarın Antalya'da başlayacak.

Kupa maçları öncesinde Antalya Müzesi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş oyuncuların turnuvada sakatlık yaşamamasını temenni ederek, turnuvanın takımlar açısından başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

TBF Ligler Direktörlüğü yetkilisi Gökhan Tokatlı da zorlu geçecek bir sezon öncesi kupa müsabakaları için Antalya'ya geldiklerini dile getirerek, müsabakaların çekişmeli geçeceğini vurguladı.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, kupa müsabakalarını 1. eleme maçlarının Antalya'da oynanacağı için mutlu olduklarını ifade ederek, yeni hizmete açılan 10 bin kişilik spor salonunda ilk resmi müsabakanın bu turnuvayla oynanacağını söyledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, kupa müsabakalarının tanıtım toplantısının yapıldığı Antalya Müzesi'nin arkeoloji dünyasında tanınan bir mekan olduğunu kaydetti.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) İl Temsilcisi Soner Yasak, kupa müsabakalarına katılan takımlara başarı diledi.

Tanıtım toplantısına kupa müsabakalarında mücadele edecek bazı takımların antrenör ve oyuncuları da katıldı.

 

 - Kupa maçları

 

 Atatürk, Antalya ve Akdeniz Üniversitesi Gazi Mustafa Kemal Spor Salonlarında oynanacak kupa müsabakalarına katılan 18 takım 3 grupta mücadele edecek. Gruplarında 5 maç oynayacak takımlardan ilk 2 sırayı alan takımlarla en iyi üçüncü olacak takım üst tura yükselecek. 

Federasyon Kupası'nda gruplar ise şu şekilde:

A Grubu: Bandırma Kırmızı, Muğla Orman, Pertevniyal, Yalova Group Belediye, Gelişim Koleji, Samsun Büyükşehir Anakent

B Grubu: Acıbadem Üniversitesi, Akhisar Belediye, Mamak Belediye Ankara DSİ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Final Gençlik, İstanbulspor Beylikdüzü

C Grubu: Bursaspor Durmazlar, Afyon Belediye, Türk Telekom, Petkim Spor, Düzce Belediye, Eskişehir Basket

Spider Solitaire
4.2
Senin için hazırladığımız haberler