AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık'a şok! Hapse giriyor

İlk Yayınlanma : 16 Mar 2021 - 15:42 / Son Güncelleme : 16 Mar 2021 - 15:45

Eski futbolcu Emre Aşık'ı öldürmesi için iki kez tetikçi tuttuğu iddia edilen Yağmur Aşık'a ve cezaevi firarisi olan sevgilisi Erdi Sungur'a 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verildi. İşte detaylar...

Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık'a şok! Hapse giriyor

AJANSSPOR - HABER

Eski futbolcu Emre Aşık ile Yağmur Aşık’ın çekişmeli boşanma davası henüz sonuçlanmamışken, Yağmur Aşık'a ve cezaevi firarisi olan sevgilisi Erdi Sungur'a "Kamu görevlisine görevinden dolayı direnmek ve hakaret" suçundan 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verildi.

Daha önce Emre Aşık'ı öldürmek için cinayet planı yaptığı iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Yağmur Aşık'a "Kamu görevlisine hakaret ve direnme" suçundan 2 yıl 9 ay hapis cezası verilirken, sevgilisi Erdi Sungur'a da "Kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Onanırsa cezaevine girecek

Karar sonraı mahkeme cezaya ilişkin herhangi bir erteleme veya hükmün açıklanmasını geri bırakma yoluna gitmedi. Cezanın adli para cezası gibi başka bir cezaya çevrilmesine de yer olmadığı kaydedildi. Mahkemenin verdiği karar istinaf ve temyiz incelemesinin ardından onanıp kesinleşirse Yağmur Aşık, cezanın infazı için hapse girecek. Yağmur Aşık'ın başka davalardan aldığı cezalardaki erteleme kararları da bozulup infaz edilecek.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz yıl Yağmur Aşık, cezaevi firarisi olan sevgilisi Erdi Sungur ile birlikte Düzce'nin Cumayeri ilçesinde jandarma kontrol noktasında görüldü. Sürücü Erdi Sungur 'dur' ihtarına uymayarak, jandarma görevlisi Gökhan K.'nin üzerine aracı sürdü. Jandarma görevlisinin araç altında kalmaktan son anda kurtulması sonrası geniş bir operasyın başlatıldı.

Daha sonra Erdi Sungur ve Yağmura Aşık, Cumayeri ilçesi Orta Merkez Mahallesi'nde saklandıkları adreste yakalandı. İkili burada da jandarma görevlilerine direndi. Yağmur Aşık "Hepinizin Allah belasını versin! Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar, pislikler. FETÖ'cü müsünüz, nesiniz" şeklinde hakaret içeren sözler söyledi. Ardından elinde takılı bulunan kelepçeyle jandarma görevlisi Alperen A.'ya vurdu. Jandarma görevlisi aldığı darbenin etkisiyle başından yaralandı. 

Mahkemenin kararında, sanıkların başka suçlardan da sabıkalı oldukları için ceza verilirken alt sınırdan uzaklaşıldığı vurgulandı. Sanıkların yeniden suç işlemeyecekleri konusunda kanaat oluşmadığından cezada erteleme yoluna gidilmediği kaydedildi