Emre Güral'dan Cenk Tosun ve Arda Turan açıklaması!

8 Ocak 2018 17:01- Son Güncelleme - 8 Ocak 2018 17:01
Google news abonelik

Antalyaspor’un golcü ismi Emre Güral, Süper Lig’in ikinci yarısı için değerlendirmelerde bulundu. Antalya kampında A Spor’a bir röportaj veren Güral, Antalyaspor’u hak ettiği yere getirmek istediklerini belirtti ve gündeme dair de açıklamalar yaptı.

Emre Güral’ın yaptığı açıklamalardan Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

“Kendimi her zaman hazır tuttum”

Her futbolcu sahada olmak ister. Takıma yardım etmek, kulübe katkı vermek, kendini geliştirmek ister. Bu da sahada oluyor. Ben kendi adıma hep çalıştım, kendimi hep hazır tuttum. Son maçta goller atmak nasip oldu. Bizim için önemli bir maçtı. İkinci yarıya çok ümitli gireceğiz. Yeni hocamız Hamza Hamzaoğlu çok pozitif. Bizi çok iyi motive ediyor. Takım arkadaşlarımla çok iyi çalışıyoruz. İnşallah bunu ikinci yarıya taşırsak iyi sonuçlar alırız diye düşünüyorum.

“Antalyaspor’u hak ettiği yere getirmeliyiz”

İlk başta başarı futbolda takım olmaktan gelir. Takım olmak çok önemli. Göztepe örneği ortada. Biz açıkçası takım olmayı beceremedik. Daha önce herkes savaşıyordu, birbirine yardım ediyordu. Sonuçları alıyorduk. Bu sene daha iyi kadromuz var. İlk haftalarda takım oturmamıştı. Bazı sıkıntılar vardı. Onlar giderildi. Çok iyi çalışıyoruz. Antalyaspor’u hak ettiği yere getirmek istiyoruz. İlk yarıyı kötü bitirdik. Bu işin içinden yine biz çıkacağız. Antalyaspor’u iyi yere getirmemiz lazım.

“Cenk Tosun başarılı olacaktır”

Cenk ile benim aramda farklı bir bağ var. Beraber büyüdük, 8 sene Frankfurt’ta beraber oynadık. Aile görüşürüz. Hak ettiği bence. Gaziantepspor, Beşiktaş dönemleri ortada. Türk futbolcu Avrupa’ya giderse çok seviniyoruz. Premier Lig dünyanın en zor ligi. Adapte sürecinin fazla sürmeyeceğini düşünüyorum. Kaliteli olduğunuz ve çalıştığınızda başarıya ulaşırsınız. Cenk hak etti, başarılı olacağına inanıyorum.

“Şampiyonluktaki favorim Beşiktaş”

Benim şampiyonluktaki favorim Beşiktaş. 3 kulvarda devam ediyorlar. Şampiyonlar Ligi’nde inşallah finale giderler. Bu sene Devler Ligi’nden dolayı bence sıkıntı yaşadılar. Bazen siyah, bazen beyaz oluyorlar. Lig ve Avrupa’da farklılar. Bunu giderdikten sonra seri yakalayacaklardır. Şenol Güneş çok iyi biliyor ne yapacağını. Benim de hocamdı. Benim favorim Beşiktaş.

“Arda turan sahada olursa her şeyi başarır”

Arda Turan transferi beni şaşırtmadı. Arda ağabey Türkiye’nin en iyi oyuncularından biri. Onun için önemli olan oynaması. Onlar da şampiyonluk yarışında. Böyle bir futbolcu almaları onlar için de şans. Arda Turan, boşuna Atletico ve Barcelona’da oynamadı. Sahada olur ve çalışırsa her şeyi başarır. Arda ağabeyi çok fazla konuşmaya gerek yok.

Yerli teknik direktör – Yabancı teknik direktör kıyaslaması

Yabancı ve yerli hocanın artıları var. Takıma ve oyuncuya  kattıklarına ben bakıyorum. Hamza hoca benim için çok önemli. Türk futbolu için yaptıkları ortada. Biz çok memnunuz. İnşallah her şey çok güzel olacak.