Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu'na yoğun katılım

Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu, Erciyes'te üçüncü kez gerçekleştirilecek. Organizasyona 12 ülkeden yaklaşık 200 sporcu katılacak.
2 Temmuz 2018 19:20- Son Güncelleme - 2 Temmuz 2018 19:20
Google news abonelik

Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu, Erciyes'te üçüncü kez gerçekleştirilecek. Organizasyona  12 ülkeden yaklaşık 200 sporcu katılacak.

4 farklı kategoride mücadele

Erciyes AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, sporcular Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde düzenlenecek etkinlikte 4 farklı kategoride mücadele edecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes AŞ ve Middle Earth Travel iş birliği ile bu yıl üçüncü kez organize edilen maraton, 6-7 Temmuz'da Erciyes'te yapılacak.

Organizasyona yoğun katılım

Açıklamada, iki gün sürecek etkinlikle ilgili şunlar kaydedildi:

"Koşuya, Almanya, Japonya, İngiltere, Fransa, İsviçre, İspanya, Belçika, Hollanda, Kolombiya, Azerbaycan, Kuveyt ve Türkiye olmak üzere 12 ülkeden yaklaşık 200 sporcu katılacak. Uluslararası Patika Koşuları Birliği (International Trail Running Association - ITRA) sertifikalı ve Türkiye Atletizm Federasyonunun özel yarış takviminde yer alan Erciyes Maratonu'nda mücadele edecek atletler, uluslararası değeri olan puanları hanelerine yazdırmak ve global yarışlara katılmak için kıyasıya yarışacak."

Dünyaca ünlü atletlerin de katılacağı yarışmada dereceye giren sporculara çeşitli ödüllerin verileceği bildirildi.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!