Erman Toroğlu: "Play-Off için inanılmaz bir hazırlık var"

İsa Kethüda
19.09.2023 - 10:22 | Son Güncellenme: 19.09.2023 - 11:42

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu, Süper Lig Play-Off ve Play-Out iddiaları hakkında açıklamalar yaptı. Toroğlu, play-off sistemi için hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Erman Toroğlu: "Play-Off için inanılmaz bir hazırlık var"

AJANSSPOR-HABER

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu, Süper Lig Play-Off ve Play-Out iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

"Seneye play-off için inanılmaz bir hazırlık var"

A Spor'da yayınlanan 90+1 programında konuşan Toroğlu, "Seneye play-off için inanılmaz bir hazırlık var. Soru-cevap yapıyorlarmış kulüplere, kulüplerden de müsbet şey geliyormuş diye duydum. Öyle ki federasyon kulüplere soracak, 'ya beyler siz kabul ettiniz, yaptık' diyecek. Tutup da federasyon bu işi kendi başına yapmaz. 

"Baya bir hazırlık var"

Topal Lig... İşte bir takım dışarıda kalıyor o da olmuyor. Herkes oynamalı. 'Yani biz bunu seyirciye bir söyleyelim, seyirci hazırlıklı olsun'. Baya bir hazırlık var, olma şansı da çok fazla gibi geliyor bana tahminim. Bir şeyleri halletmek için önce zeminleri düzeltmeleri gerekiyor" dedi.

İlgini Çekebilir
Süper Lig için sürpriz iddia: Play-off sistemi
Habere Git

Rıdvan Dilmen de iddia etmişti

Bilindiği üzere eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen de, Süper Lig'de play-off ve play-out sistemine geçilebileceğini iddia etmişti.

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapan Dilmen, "Zaten kulüpler, ekonomik olarak da güç olarak da üsttekiler ve alttakiler olarak ayrılmış görünüyor. Üsttekiler Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Adana Demirspor. Biraz işte Rizespor, Kayserispor ortalarda gözüküyor.

"Play-off ve play-out sistemine götürecekler gibi geliyor"

4 takım küme düşecek, diğer bütün takımlar jantta gidiyor. Bana, üsttekiler ve alttakiler için play-off ve play-out sistemine götürecekler gibi geliyor" şeklinde konuşmuştu. 

İlgini Çekebilir
A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Montella mı oluyor? Açıkladı...
Habere Git

TFF anket açmıştı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), geçtiğimiz günlerde Hypercube firması ile yaptığı iş birliği protokolü çerçevesinde format yapısını belirlemek için anket oluşturmuş ve planlanan anketleri de kulüp ve taraftarlara açmıştı. TFF, tüm taraftarlara açtığı ankette başta Trendyol Süper Lig olmak üzere tüm ogranizasyonlarının formatını yeniden belirlemeyi hedefliyor.

Süper Lig'e play-off sistemi mi gelecek?

TFF'nin, özellikle "en iyi takımlar"ın birbiriyle daha fazla maç yapmasına dair seçeneği gündemine alması, "Süper Lig'de play-off sistemi mi gelecek?" sorusunun sorulmasına neden olmuştu.

Play-Off sistemi nedir?

Play-Off sistemi ligi ilk dört sırada bitiren takımlar play-off müsabakalarına katılma hakkı kazanır. Ligi dördüncü sırada bitiren takım ile birinci sırada bitiren takım, üçüncü sırada bitiren takım ile ikinci sırada bitiren takım eşleşir. Maçlar, bir ve ikinci takımların sahasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.

Bu maçları kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde, çift kale maç eleme usulüne göre karşılaşırlar ve bu maçlar sonucunda kazanan takım ikinci finalist olarak play-off finaline yükselir.

Play-Off finali tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre oynanır. Kazanan Takım Süper Lig şampiyonu olur.

İlgini Çekebilir
Süper Lig'e play-off mu geliyor? TFF düğmeye bastı!
Habere Git

Play-Off sistemi Türkiye'de daha önce yapıldı

Hatırlanacağı üzere 2012-2013 sezonunda Türkiye Ligi'nde Play-Off sistemine bir defaya mahsus olmak üzere geçilmiştir. O sene Galatasaray, normal sezonu lider olarak tamamlamasına rağmen play-off sayesinde Fenerbahçe, Beşiktaş, ve Trabzonspor ile arasında ikişer maç daha oynamış, şampiyonluk son maça kalmış ve Galatasaray, 2012-13 sezonu şampiyonu olmuştur.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler