AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Erol Bedir: 'Türk futbolunda çözüm bekleyen konular var'

İlk Yayınlanma : 01 Haz 2019 - 16:56 / Son Güncelleme : 01 Haz 2019 - 16:56

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurul'da TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Türk futbolunda çözüm bekleyen konuların olduğunu ifade eden Bedir, Bernard Mensah ve Deniz Türüç konularına da açıklık getirdi.

'Bu borcu yapılandırmazsanız...'

Nihat Özdemir tek aday olarak seçime girdi. Formaliteler bittikten sonra başkan olacak. Tanıdığımız ve tanımadığımız isimler var listede. Hayırlı görevler bekliyorum. Türk futbolunda çözüm bekleyen konular var. Nihat ağabey de buna hakim. 18 kulübümüzün 18 milyar TL borcu var. Bunları yapılandırmazsanız Avrupa'da oynamaları bir yana ligde bulunmaları bile zor. Çok kolay bir durum değil ama bu borcun büyük bölümü bankalara olduğu için kredi yapılandırmaları gibi işin yüzde 70'i çözülebilir.

Bankalar Birliği ile birlikte bu yapılandırmanın yapılacağını ve borç yükünün hafifleyeceğini düşünüyorum.

Mensah ve Deniz Türüç'te son durum!

Mensah ile protokol yaptık. Pek inanılmıyordu ama İngiliz sitesi bizim adımıza kaydını yapmış. 10 milyon Euro verdiği takdirde Deniz Türüç transfer edilebilir. Sözleşmesinde böyle bir madde var. Milli olan bir oyuncuyu herkes ister. Mensah'ın da bonservisini aldıktan sonra onunla ilgili de transfer sözleri var ama resmi bir teklif yok.

AJANSSPOR