AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Eski yönetimin disipline gitmesi için dilekçe hazırlandı!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 27 Haz 2021 - 10:34 / Son Güncelleme : 27 Haz 2021 - 10:37

Galatasaray’da eski başkan Mustafa Cengiz ve seçim iptal kararına imza atan yöneticilerin tüzük maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle disiplin kurulunda yargılanması isteniyor.

AJANSSPOR - ÖZEL

Galatasaray’da geçen hafta başkan, yönetim ve tüm kurullar değişti. Eski başkan Mustafa Cengiz döneminde, camia içi birçok tartışma yaşanmış, genel kurul toplantısı yargıya taşınmış, üyelerle yöneticiler mahkemelik olmuştu. 

Son olarak olağan tarihi 29 Mayıs olan seçimin 5 Mayıs tarihli yönetim kurulu toplantısı kararıyla iptal edilmesi sarı-kırmızılı camiada büyük tepkiye sebebiyet vermişti. Hatta o günlerde de bu kararı alan herkesin tüzüğün 109/2 maddesi gereği üyelikten çıkarılması gerektiği ileri sürülmüştü. 

Galatasaray tüzüğünün 109’uncu maddesi “Üyelikten çıkarma yaptırımı gerektiren eylemler”i kapsarken 109/2’de “Seçimlerin düzenli ve sağlıklı bir biçimde ve dürüstlük ilkesine uygun yapılmasını engelleyici söylem veya eylem veya davranışlarda bulunmak” ifade yer alıyor.

Dilekçe hazırlandı

Tüzüğün 109/2 maddesi kapsamında disiplin kuruluna gönderilmek üzere bir dilekçe hazırlandı. Yeni yönetimden bağımsız olarak hazırlanan bu dilekçe üyelere gönderiliyor ve isteyen imzalanacak bir süre sonra da disiplin kuruluna teslim edilecek.