AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ethem Sancak Beşiktaş'tan İhraç Edilecek Mi? Açıklama

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 16 Haz 2022 - 12:29 / Son Güncelleme : 16 Haz 2022 - 13:49

Beşiktaş'ın yeni disiplin kurulu başkanı Ahmet Akpınar, siyah-beyazlı takımın kongre üyesi Ethem Sancak'ın ihraç durumuyla ilgili açıklamalar yaptı...

Kartal YİĞİT-AJANSSPOR

Beşiktaş'ın kongre üyesi Ethem Sancak'ın yaptığı açıklamanın yankıları sürüyor. Beşiktaş'ın mali nedenlerle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) düşebileceğini belirterek, "Düşerse ben satın alırım" diyen Sancak'ın sözleri camiada büyük rahatsızlık yarattı.

Disiplin kurulu başkanı açıkladı

Beşiktaş'ın yeni disiplin kurulu başkanı Ahmet Akpınar bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Bülent Deriş'in başkanlığını yaptığı Beşiktaş Dostları Derneği'nin yemeğine katılan Akpınar, "Bir şikâyetin gelmesi halinde Ethem Sancak'ın Beşiktaş'tan ihracı konusunda gereğini yaparız" dedi.

Akpınar: Sancak için gereğini yaparız

Akpınar, ihraç süreci konusunda da şu bilgiyi verdi: "Öncelikle Ethem Sancak'ın disiplin kuruluna sevki için Beşiktaş yönetimine bir başvuru olması lazım. Yönetim de iki hafta içerisinde bu talebi disiplin kuruluna sevk etmeli. Ancak yönetim bu sevki yapmazsa, şikâyet sahibi doğrudan disipline gelme hakkına sahip. Bize Sancak'ın ihracı konusunda bir talep gelirse gereğini yaparız" dedi.

Sancak'ın ihracı için başvuru gelecek

Elde ettiğimiz bilgilere göre Ethem Sancak'ın ihraç istemiyle disipline verilmesi yönünde şikâyetleri olması bekleniyor. Eğer Ethem Sancak, ihraç edilirse Beşiktaş başkanlığı hayalleri de sona erecek. Sancak, en büyük hayalinin Beşiktaş başkanlığı olduğunu açıklamıştı.

'Beşiktaş'ı Asya şampiyonu yapacağım'

TV100'de Candaş Tolga Işık'ın "Az Önce Konuştum" programına konuk olan Ethem Sancak, " Beşiktaş eğer TMSF'ye düşerse ihaleye girip satın alacağım. 

Allah korusun Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim" diye konuşmuştu.