EYOF 2017'ye doğru

16 Şubat 2017 07:25- Son Güncelleme - 16 Şubat 2017 07:25
Google news abonelik

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Erzurum'da 11-18 Şubat tarihleri arasında 13'üncüsü düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017) öncesi kentteki tesisleri gezerek incelemede bulundu.

Ziyaret programı kapsamında kentteki tesislerde inceleme yapan Özden, kentte valilik, emniyet müdürlüğü ve jandarmanın her türlü önlemi aldığını ve bu noktada hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.

"Biz kendi çocuklarımızın güvenliğini nasıl sağlıyorsak yurt dışından gelen çocuklarımızın ve konuklarımızın da güvenliğini aynı şekilde sağlamak için her türlü düzenlemeyi yaptık" diyen Özden, Kazım Karabekir Stadı'nda 12 Şubat Pazar günü gerçekleşecek açılış töreni için vatandaşları organizasyona davet etti.

Spor Genel Müdürü Baykan da Türkiye'nin EYOF'a 2019 yılında ev sahipliği yapacakken Bosna Hersek'in ricası üzerine 2017'de bu görevi aldığını hatırlattı.

Kentin her anlamda bu organizasyon için yeterli ve hazır olduğunu yerinde gördüklerini ifade eden Baykan, şöyle konuştu:

"Avrupa'nın dört bir yanından Erzurum'a 14-18 yaş arası gençler gelecek. Bu organizasyonu en güzel, en renkli ve en ses getirir şekilde gerçekleştireceğiz. 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'ndan bu tarafa kente inşa edilen tesisler, hem turistik hem de sportif anlamda şehre çok şey kazandırdı. Tüm gücüyle EYOF 2017 Erzurum'u destekleyen bakanlık aynı zamanda 40'a yakın otobüsü de organizasyon için hizmete sundu." diye konuştu.

Açılış seremonisinin yapılacağı Kazım Karabekir Stadı'nda incelemelerde de bulunan Özden ve Baykan, daha sonra Erzurum Valiliğini ziyaret etti.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!