Fatih Terim: "Belki bugünü kaybettik ama önümüzdeki günleri kazanmış olabiliriz"

1 Ekim 2019 20:58- Son Güncelleme - 1 Ekim 2019 23:58
Google news abonelik

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain'e 1-0 mağlup oldukları maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Terim'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Belki bugünü kaybettik ama önümüzdeki günleri kazanmış olabiliriz. Sonuç keşke kaybetmeseydik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu seviyede bu mücadele beni memnun etti. Bugünü kaybettik ama bundan sonraki günleri kazandık. Önümüzdeki avantajı kullanmalıyız. PSG ve Madrid'e karşı oynuyoruz. Bu maçlardaki özgüven bize ligde yansıyacaktır. 1-0 oldu, gollerde yiyebilirdik. Adaletten de şaşmayalım. 3'lüyü doğru oynadık, takım savunmasını iyi yaptık. Zorlu takıma karşı oynuyorsunuz. Kolay değil. Ben bugünü bundan sonraki günlerin iyi habercisi olarak düşünüyorum.

Son çeyreği saymazsak bugüne kadar oynadığımız en iyi oyun. PSG'ye karşı oynadığımız oyun takdiri hak ediyor. 'Kaybederken de Galatasaraylıların gurur duyacağı bir takım olacağız' demiştim. İyi yoldayız. Bazı şeyler yerine oturduktan sonra daha iyi bir takım olacak. Biz de gol bulabilirdik. İlk yarıda Seri'nin pozisyonu gol olsa jenerik olabilirdi. Arkadaşlar öyle bir kadro ki oynayan, oynamayan, tribünde olan çok büyük oyuncular bunu kabul edelim. Bugün bize kalan bu mücadelenin gösterilebiliyor olması bu bizim işimize yarayacak diye düşünüyorum.

Oyun içerisinde artık 90 dakikayı birkaç bölüme bölen kalıplaşmış şeylerden uzağa giden şeylere gidiyoruz. PSG'yi analiz ettiğimizde iki bekinin de geniş oynadığını gördük. Küçük bir değişiklik yaptık. Bundan sonra maçına göre çok değişik şeyler olabilir. Tutulması zor olan 3'lü için bunu yaptık. Gol yemediğiniz müddetçe ümidiniz devam ediyor. Bundan sonra da zaman zaman oynayabiliriz. Formasyon bizim için önemli değil.

Maçtan sonra Tuchel'i tebrik ettim. Dün benim için söylediği sözler için de teşekkür ettim. Tuchel çok yetenekli bir hoca ve olgun bir insan. Kendinin geliştirmeye önem veriyor. Çok önemli bir teknik adam. Bu sözden kastı havada yerde iyi bir takım olduğumuzdan olabilir. PSG'yi kupanın favorilerinden görüyorum ve Tuchel'i de başarılı buluyorum. Real Madrid maçı önem kazandı. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Buradan dersler çıkararak devam edeceğiz. Oynamayı kendine prensip edinmiş bir takımız biz. Oyunun genelinde değil ama iyi işler yaptık. İstatistiklerde birbirine yakın şeyler vardı. Kendisine teşekkür ediyorum. Paris'te görüşeceğiz inşallah.

 Eliniz kolunuz bağlı. Bu arkadaşlarımızın çoğu sezon öncesi kampında yoktu. Gönül ister ki istediğimizi alalım ama satmadan alamıyoruz. Buna rağmen yapabilecek en isabetli işleri yapmaya çalıştık. Biz işi gücü bırakacağız oyuncu satacağız. Bazı şeyler istediğiniz gibi olmuyor.

Ben zaman zaman iki cümle bu konuyla ilgili futbol ekonomisiyle ilgili konuşuyorum. Büyük kulüp olmak çok önemli ama büyük kulüp olmanın kriterlerini yerine getirmek çok önemli. Böyle olduğu zaman adil bir yarışma olmuyor. Ekonomiyi öne almamız lazım. Ekonominiz iyi olmazsa bir şey yapamazsınız. Ekonomi her kulübün önemle üzerinde durması gereken konu.