AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Terim ile Ümit Davala'nın küfrü raporlara yansıdı

İlk Yayınlanma : 27 Mar 2021 - 09:43 / Son Güncelleme : 27 Mar 2021 - 14:27

PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile yardımcısı Ümit Davala'ya 2'şer maç men cezası verdi. Terim ve Davala'nın küfrü raporlara yansıdı! Detaylar haberimizde...

Fatih Terim ile Ümit Davala'nın küfrü raporlara yansıdı

Çaykur Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal’ın, "Efendi olun" demesine sinirlenen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, soyunma odasına girerken söylediği sözler, temsilci raporlarında yer aldı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Çaykur Rizespor maçındaki “hakaret” suçu nedeniyle önce 3 maçla cezalandırıldı, ardından bunun “Haksız tahrik” ile gerçekleştiği dikkate alınarak, 2 maça düştü.

Adalet terazisi paylaşımı

Terim, cezanın PFDK tarafından açıklanmasının ardından, sosyal medya hesabının profil fotoğrafını “Adalet terazisi” yaptı.

O sözler ortaya çıktı

Terim’in neden ceza aldığı ve ne sözler söylediği, karşılaşmanın temsilci raporlarında ortaya çıktı.Sarı-kırmızılıların patronu, 90+8. dakikada tribünlerle arasında bir gerilim yaşandı.

Tecrübeli teknik adam, 4. hakemle konuşurken, tribünde bulunan Çaykur Rize Sportif Direktörü Yılmaz Bal’ın, “Efendi olun” sözlerine sinirlendi.

Terim’in, “Bunu kim söyledi?” diye sorduğu öğrenildi. Bunun üzerine de, “Ne olacak! Ben dedim” şeklinde bir yanıtla karşılaştığı ve böylece ortamın gerildiği dile getirildi.

Küfür raporda ortaya çıktı

Skorer'in haberine göre karşılaşmanın bitimi sonrasında soyunma odası körüğünün yanına gelen Terim’in, tribüne dönerek, “Senin a...a k.....m ş.....z herif” dediği, yardımcısı Ümit Davala’nın da, “Aşağı gel a...a k..........n” diyerek hakaret ettikleri ifade edildi.

İndirim uygulandı

PFDK da bu raporları dikkate alarak iki teknik adamı önce üç maçla cezalandırdı, ardından da Terim ve Davala’ya “Haksız tahrik” indirimi uyguladıkları ortaya çıktı.

Levent Şahin olayı tatlıya bağladı

Maçın bitiminin ardından Bal ile Terim’in, antrenör Levent Şahin’in girişimiyle bir araya geldikleri ve yaşanan olayların tatlıya bağlandığı dile getirildi.