“Fatih Terim olmazsa Ralf Rangnick” Başkan adayı açıkladı

16.06.2021 - 16:41 | Son Güncellenme: 16.06.2021 - 16:49

Galatasaray başkan adaylarından İbrahim Özdemir, teknik direktör konusunda Fatih Terim’e alternatif olarak Alman futbolunun önemli ismini gösterdi.

“Fatih Terim olmazsa Ralf Rangnick” Başkan adayı açıkladı

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray’da hafta sonu yapılacak başkanlık seçimine doğru adaylardan flaş açıklamalar gelmeye devam ediyor. İbrahim Özdemir de D Smart’ta Galatasaray’da Seçime Doğru programına katıldı. 

 

Özdemir, “Galatasaray’ı hem içinde bulunduğu çalkantılı dönemden, kırgınlıklar döneminden, hem de mali çıkmazdan kurtarmak üzere yola çıktık. Başkanlıkta ehil insanlar oturmadığı sürece, Galatasaray bugünleri bile arar hale gelebilir. O yüzden önemli bir seçim. Ya düzlüğe çıkacağız, ya daha kötüye gideceğiz” dedi.

Özdemir'den diğer adaylara gönderme

Sarı-kırmızılıların ilk sorunun bölünmüşlük olduğunu dile getiren İbrahim Özdemir, “Diğer listelere bakıyorum hep son 20 yılda görev yapmış arkadaşlar var. Demek ki bu arkadaşlar başkalarının üzerinden Galatasaray’ı yönetmeye gayret ediyorlar. Bu arkadaşlar diğer adayları kucaklayarak danışmanlık yaparak yardımcı olsalar daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

'Galatasaray’da kimse vazgeçilmez değil'

Galatasaray Başkan Adayı İbrahim Özdemir, teknik direktör sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Biz geldiğimiz gün Fatih hocanın bundan sonra takınacağı tavrı göz önüne aldığımızda duruma bakarız. Galatasaray’da hiç kimse vazgeçilmez değildir. Tabi ki Fatih hocanın durumuna göre takımı hocasız bırakmayız. 

Özdemir'in tercihi Alman ekolü

Bizim takımın tarihte en başarılı olmuş hocalar Alman ekolünden gelen isimler. Bizim işaretimizi bekleyen, Premier Lig’den teklif aldığı halde bizim seçimi bekleyen hocalar var. Önceliğimiz Fatih Terim. Ondan tek beklediğimiz tarafsız olduğunu bütün kamuoyuna açıklaması. Eğer olmazsa Alman futbolunda öne çıkmış olan Ralf Rangnick bizim adayımızdır.”

"Rangnick bizim seçilmemizi bekliyor"

İbrahim Özdemir ünlü Alman hocanın adını telafuz ettikten sonra konuyla ilgili soruya “Rangnick bizim seçilmemizi bekliyor. Premier Lig’den teklif aldığı halde bizden haber bekliyor. Prensip olarak çok yüksek bonservis ya da menajer parası ödemeden, gelecek vaadeden genç, ileride kulübe para kazandıracak oyuncuları tercih etmek istiyoruz. Bizim 27 yaş sınırımız var. Ama eğer Galatasaray’a mali olarak uygun olursa, takıma katkı sağlayacak biri olursa 27 yaş üstünde de transer yapabiliriz” yanıtını verdi.

"Galatasaray’ı satmak isteyenler var"

Özdemir ayrıca, “Galatasaray’ı satmak isteyenler var. Biz bir toplu iğne bile satmayacağız. O değerler satıldığı zaman yerine geri gelmiyor. Yönetim dönemimizde Galatasaray’ı birkaç kuruş için icraya vermeyiz” diye konuştu. 

Ralf Rangnick kimdir?

26 Haziran 1958'de Almanya'da dünyaya gelen Ralf Rangnick, RB Leipzig, Schalke, Hoffenheim gibi kulüplerde teknik direktörlük yaptı. 62 yaşındaki teknik adam, sahada 4-4-2 taktiğini benimsiyor. Özellikle kulüplerde uzun vadeli çalışarak kendi modelini oturtması ile biliniyor.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler