Fatih Terim'e zeytin dalı, taraftara sitem!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yaklaşık bir saat süren basın toplantısı gerçekleştirdi. Fatih Terim ile "33 yıl daha devam ederim" diyerek zeytin dalı uzatan Cengiz, transfer isteyen taraftara da, "Ben ve yönetim kurulu üyelerim haksız eleştirilerden bıktık. Eleştirilerden bıktık. Ya transfer ya istifa diyorlar. Ben 7 dönemde 41 oyuncu transfer etmişim" ifadeleriyle sitemde bulundu. Peki toplantının şifreleri neydi?
14 Ocak 2021 15:42- Son Güncelleme - 14 Ocak 2021 16:00
Google news abonelik

Burhan Can TERZİ-AJANSSPOR

Galatasaray'da son iki gündür kaos yaşanıyor. "Fatih Terim istifa mı edecek, başkan Mustafa Cengiz, Terim'i gönderecek mi? Galatasaray nereye gidiyor...." Sosyal medya bu sorularla çalkalanıp durdu çünkü; bugün başkanın basın açıklaması yapacağı bildirilmişti. Fakat dünden bu yana "Fatih Terim ile yollar ayrılacak" iddialarına resmi siteden bir açıklama bile getirilmedi.

Bu sebeple ihtimal verilmese dahi bir endişe de mevcuttu. Resmi açıklama olmaması sebebiyle her şeyin normal olduğunu da kimse söyleyemezdi. Nitekim Fatih Terim, başkanın basın toplantısı öncesi stada geldi. Yaklaşık 1 saat süren bu toplantı sonrası Terim stattan ayrıldı. Birlikte basın karşısına çıkın fikrine sıcak bakmayan Terim, toplantıya katılmadı, başkan yayına tek katıldı.

Her şeyin olağan akışında olmadığı çok belliydi. Ama şu an için konular bir süreliğine kapatıldı ve başkan basın açıklamasında teknik direktör Fatih Terim'e zeytin dalı uzattı. Transfer isteyen ve istifa bekleyen taraftara ise sitemde bulundu. Cengiz, "Bu kadar ağır saldırıdan bıkmış durumdalar. Kara delik gibi emiyorlar. Buna direniyoruz, nereye kadar bilemiyoruz. Hiç kimse bana acımasın. Yapayalnızım. bundan şikayet etmiyorum. Tükenene kadar mücadele edeceğim. Yarın bu hataları yaparsanız, buraya yönetim bulamazsınız. 3 yılda 47 oyuncu aldık" ifadelerini kullandı.

Transfere sponsor çözümü

Başkan açıklamalarında hocanın saydığı isimler arasından en sıcak baktığın ismin ve en yakın oldukları oyuncunun İrfan Can olduğu mesajını verdi. ultrAslan'ın açıklamasına rağmen Göksel Gümüşdağ ile görüştüğünü belirten Mustafa Cengiz, "Havaya girdiler, hepsi kahveci oldu sanki. Kahveci de Visca da Muhammet de Onyekuru da değerli. Ancak transfer olmasa da şampiyon oluruz. İrfan Can ve Visca çok değerli" ifadelerini kullandı. Öte yandan Ajansspor'a ulaşan iddialara göre İrfan Can her gün, sarı-kırmızılı takımdaki arkadaşlarıyla görüşüp transferi için haber bekliyor. Öte yandan Mustafa Cengiz'in transfer konusuyla alakalı yaptığı açıklamaların satır aralarında sponsor formülüyle özellikle İrfan Can transferin bitebileceği okunuyor. 

Daha önce de tartıştıkları anlaşılıyor

Başkan Mustafa Cengiz, Fatih Terim ile ilgili, "Fatih Terim ile kavgalıydık barıştık diye bir şey de yok. Ben bunu medya önünde tartışmam. Lafımı esirgemem. Hocamdan çekinmem, hocam da benden çekinmez. Ama bunu medya üzerinden yapmam. Hoca da yapmaz. Hocamın kastettiği şeyler farklı" sözlerini kullandı. Şu an kavgalı olmasalar dahi bu sözlerden daha önce tartışma yaşadıkları manası çıkıyor.