AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Faul değil cinayete teşebbüs!

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 03 Oca 2022 - 16:40 / Son Güncelleme : 03 Oca 2022 - 16:53

Kırklareli 1'inci Amatör Ligi'nde Hürriyetspor-Kuştepe Gençlikspor maçında Hürriyetsporlu Talha Nazlı, rakibi Umut Karakaş'ı attığı tekmelerle hastanelik etti.

Büyükmandıra Belediye Stadı'nda, Hürriyetspor ile Kuştepe Gençlikspor'un karşılaştığı maçın 40'ıncı dakikasında Hürriyetspor'dan Talha Nazlı, rakibi Umut Karakaş'a tekme atınca, hakem Ömer Şıvka tarafından kırmızı kartla oyundan atıldı. 

Yüzünde kırıklar oluştu

Gördüğü kırmızı kart sebebiyle sinirlenen Talha Nazlı yerde yatan rakibi Umut Karakaş'ın yanına giderek yüzüne tekme attı. Nazlıl'nın yüzüne aldığı tekmeyle kendinden geçen Umut Karakaş, ambulansla Babaeski Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Karakaş'ın çene ve elmacık kemiğiyle burunda kırıklar, sol gözünün altında ise 2 santimetre yırtık tespit edildi.

Cinayete teşebbüs

Kuştepe Gençlikspor yönetim kurulu üyesi İbrahim Meriç "Rakip takım oyuncusu bizim oyuncumuz Umut Karakaş'a uçarak tekme atınca kırmızı kart gördü. Oyuncumuz yerde kıvranırken, bu kez de gelip yüzüne tekme attı. Tekmenin sesini biz 50 metre uzaklıktan duyduk. Yerde yatan futbolcunun yüzüne tekme atmak resmen cinayete teşebbüs. Olayın ardından takımı sahadan çekmek istedik ama hakem oynattı. Maçı 3-0 kazandık" dedi.

Adli işlem başlattılar

Kuştepe Gençlikspor'dan yapılan, 'Amatör futbolda kara gün' başlığıyla "Hürriyet deplasmanında yerde duran oyuncumuz Umut Karakaş'ın yüzüne çok sert bir şekilde tekme atan Hürriyetspor oyuncusu en ağır cezayı alması için kulübümüz ve avukatlarımızla gereken tüm adli işlemler başlatılmıştır" denildi. Hürriyetspor Başkanı Ersin Uyanık da maçın ardından sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, futbolcuya tekme atılmasını esefle kınadıklarını belirtti.