"Federasyon ile yayıncı arasında garip bir ilişki var"

Fenerbahçe son dakika haberi... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Süper Lig maçlarını veren yayıncı kuruluş beIN Sports hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar...
14 Ekim 2020 15:47- Son Güncelleme - 14 Ekim 2020 16:02
Google news abonelik

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yayıncı kuruluş ile yaşananlar hakkında dikkat çeken sözler sarf etti.

"Yayıncı kuruluş ile kriz var"

Basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbet toplantısında yayıncı kuruluş ile kulüpler arasında kriz olduğunu ifade eden Ali Koç, "Yayıncı kuruluş ile kriz var. Uzadıkça Anadolu kulüpleri etkilenecek. En büyük gelirleri yayıncıdan geliyor" dedi.

"Mevcut kontrat şartı devam etmeli"

Başkan Koç; TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki ilişkiye dikkat çekerek, "Federasyon ile yayıncı arasında garip bir ilişki var. 250 milyon Dolar konuşuluyor toplam. Bunu kabul etme lüksü dahi yok. Mevcut kontrat şartının aynen devam etmesini istiyoruz" diye konuştu.

"Yüzde 35 ödeniyor. Skandal"

"Yüzde 35 ödeniyor. Skandal"

Yayıncı kuruluşun yaptığı ilk ödemeyi 'skandal' olarak nitelendiren Fenerbahçe Başkanı, "4 hafta geçti, milli ara geçti bir ödeme yapıldı. Bu ödemenin mevcut şartname koşulları çerçevesinde yapıldığı takdirde; 140 milyon dolar olması gerekiyor. Bize yapılan ödeme 365 milyon TL, yani 45 milyon dolar. Yüzde 35 ödeniyor. Skandal..." ifadesini kullandı.

"Kulüplerin onay vermeyeceği sistem olmayacak"

Kulüplerin sistem içinde olması gerektiğini söyleyen Ali Koç, "Biz durumdan rahatsızız. Bundan sonraki yayın ihalesinde kulüplerin onay vermeyeceği sistem olmayacak. Kulüpler sistemin içinde olmalı" diye görüş bildirdi.

 

Yıllık 500 milyon dolar olan ve 5.80 liradan dolar kurunu sabitleyen mevcut anlaşma, yayıncı kuruluşun indirim istemesi nedeniyle çıkmaza girmişti.

HABER İÇİN TIKLAYINIZ