'Fener Ol' kampanyası resmen başladı! Ali Koç'tan flaş açıklamalar...

4 Nisan 2019 18:19- Son Güncelleme - 4 Nisan 2019 21:19
Google news abonelik

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde "kulübün kurtuluş mücadelesi" olarak görülen 'Fener Ol' kampanyası bugün saat 19:07 itibarıyla başladı. Başkan Ali Koç'un FBTV'den yapacağı açıklama ile başlayan kampanyayı Ajansspor.com canlı aktardı!

"Aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz"

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile destek kampanyasının detaylarını açıkladı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz.

Kulübümüzün içinde bulunduğu zorlu süreçten aydınlık yarınlara kavuşması için hep birlikte omuz omuza bir mücadele başlatıyor ve “FENER OL” diyoruz.
Sen de, Fenerbahçe'mize destek olup tarihimize adını yazdırmak için hemen belirlenen 4 destek yönteminden;

Kredi kartı,
EFT/Havale, (*)
SMS-Kısa Mesaj
PTT Şubeleri
Kendine uygun olanı seç, geleceğimize FENER OL.

* Yurt dışından kampanyaya destek verecek olan taraftarlarımız Yapı Kredi NV hesabımızdan EFT/Havale yöntemi ile banka masrafı ödemeden destek olabilirler.

Fenerbahçe kulübünün "Fenel Ol" kampanyasına ilk ve en büyük destek iş adamı Sadettin Saran'dan geldi. Saat 19.07'de kampanyanın başlatılmasıyla birlikte Saran, 1 Milyon TL'yi kulünün resmi banka hesabına gönderdi. Sadettin Saran kampanyaya ilk ve en büyük katkıyı veren isim oldu.

"Haksızlığa yılmayan büyük Fenerbahçe ailesiyiz"

"Haksızlığa yılmayan büyük Fenerbahçe ailesiyiz"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 'Fener Ol' destek kampanyasının açılışında konuştu. Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Değerli Fenerbahçeliler! Uzun bir gece olacak. Hep beraber olacağız. Anlatacağımız çok şey var. Biz ki bu ülke ve arma uğruna gerektiğinde canlar veren, her zaman çubuklunun yanında olan milyonlarca taraftarıyla Fenerbahçe büyüklüğünü haykıran, haksızlığa karşı yılmayan büyük Fenerbahçe ailesiyiz.

En zor günlerimizde kenetlenme, mücadele ne demek gösteren, geri dönüşlerin simgesi olan Fenerbahçe olarak, bugün 4 Nisan'da omuz omuza yeni bir mücadeleye daha başlıyoruz. 4 Nisan bizim için çok önemli bir tarih. Hain saldırı hedefe ulaşsaydı belki de dünya futbol tarihinin en kötü gecesi olacaktı. Fakat hala o faili meçhuller bulunamadı. Bu korkunç olayın failleri bulunana kadar biz görevde olduğumuz her 4 Nisan'da eylemlerde bulunacağız.

Allah sadece bize değil hiçbir camiaya bu kara geceyi yaşatmasın. Fenerbahçe'yi yıkacağını zanneden zihniyet gördü ki bu kulüp ne işgal güçleriyle ne 3 Temmuz'la ne de 4 Nisan'la yıkılır.

Bugün geleceğimiz için yazacağımız tarihin ilk günü. Bugün itibariyle "Fener Ol" kampanyamızı başlatıyoruz.

"Bugün geleceğimiz için yazacağımız tarihin ilk günü"

Fenerbahçe tarafından başlatılan bu kampanyayı diğer kulüplerin benzerlerini yaptığı işlerden en büyük farkı inanıyorum ki sonuçları olacaktır. Fenerbahçe olarak bu tarz bir kampanyayı ilk kez yapıyoruz. Diğer kulüplerde daha önce yapılmış olan bu kampanyada farkımızı sonuçlarıyla göstereceğimizi düşünüyorum. Bugün geleceğimiz için yazacağımız tarihin ilk günü.

"Mali sıkıntının altından kimse tek başına kalkamaz"

"Mali sıkıntının altından kimse tek başına kalkamaz"

Kampanyamızın Fenerbahçe için neden önemli olduğunu, uzun  süredir kurulan bir stratejinin parçası olduğunu ve nasıl iştirak edebileceğinizi anlatacağım. Benden sonraki arkadaşlarım da buna  değinecekler. Yola çıktığım ilk günden beri Türk futbolunun mali açıdan çöküş içinde olduğunu, mevcut yapısal sorunlarla devam edemeyeceğimizi mütamediyen gündeme getirdim. Bu konuda bana destek çıkan tek isim Saffet Sancaklı'ydı.

Fenerbahçe özelinde bakarsak, adaylık süresince yaptığım her konuşmada bu finansal dar boğazın çözülemez noktada olduğunu hep belirttim. Mali sıkıntılar açısından hiç kimsenin tek başına bunun altından kalkamayacağını belittim. Göreve geldikten sonra da kısa, orta ve uzun vadedeki planlarımızı anlattım. Hangi planlarımızı hayata geçirdik. Bunları da anlatacağım.

"Fenerbahçe'nin uzun vadede sportif başarı yakalaması için..."

"Fenerbahçe'nin uzun vadede sportif başarı yakalaması için..."

Gelinen noktada çözümlerin bugünden yarına ulaşamayacağını, tek bir kişinin, yönetimin bunun altından kalkamayacağını, bu durumu ancak uzun vadeli, gerçekçi bir planlama ile seferberlik ruhu içinde atlatabileceğimizi çok açık ve net bir dille anlattım. Fenerbahçe'nin uzun vadede sportif başarı yakalaması için sağlam bir mali yapıya ulaşmasının planını geliştirdik. Uygulamaya çalışıyoruz.

"Sıcak paranın bir kuruşu transfere kullanılmadı"

Bu planlarımız kısa ve uzun vadeli şöyle; kitlesel destek kampanyası. Mali değişim için 6 sene gerektiğini ifade ettim. Bu süreçte en az iki ya da üç defa Şampiyonlar Ligi'ne gitmek. Altyapı kültürü ve scouting yatırımlarıyla futbolcular yetiştirmek transferler yapmak. Acil sıcak paraya ihtiyaç olduğunu söyledik. Toplamda 10 ay içerisinde 140 milyon Euro'ya yakın kaynak oluşturduk. Sermaye artışımıza destek olanlara teşekkür etmek istiyorum. Kombine ve Fenerium'da yüzde yüz artış sağladık. Forma konusunda rekor satışa imza attık. Kulübümüzün kasasına 1 kuruş girmeden bu gelir kaynakları finansal problemlerimize gitti. Sıcak paranın bir kuruşu transfere kullanılmadı.

Futbol A.Ş'nin geçen sezon 93 milyon Euro olan tüm giderlerini bu sezon 80 milyon Euro seviyesine çektik.

"UEFA ile anlaşmaya göre bu fark 30 milyon Euro olmalı"

"UEFA ile anlaşmaya göre bu fark 30 milyon Euro olmalı"

Nakit ihtiyacımız işleri çevirebilmemiz için çok önemli. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde mümkünse her yıl yoksa en az 3 kez Şampiyonlar Ligi'ne katılmak. Sezon başında göreve geldiğimizde iki yıllık zarar toplamı 90 milyon Euro idi. UEFA ile anlaşmaya göre bu fark 30 milyon Euro olmalı. Eğer ki 31 Mayıs'a kadar bu farkı kapatırsak UEFA yaptırımlarıyla karşılaşmayacağız.

Vefakar Fenerbahçeliler! Bu nedenlerden ötürü "Vefanın en büyüğünü hak eden Fenerbahçe'dir" demek için bugün, Fenerbahçe için bir zorunluluk hale gelmiştir. Yediden yetmişe hepimizin ellerimiz i taşın altına koymamız gerekiyor.  Kredi kartı yoluyla istediğiniz ücreti bağışlayabilirsiniz, bunu kredi kartınızdan düzenli hala getirebilirsiniz. Yurt dışındaki arkadaşlarımız yurt dışındaki bankadan da gönderim yapabilirler.

Kredi kartı, EFT-havale veya SMS ile ödeme yaparak kampanyaya katılabilirsiniz. Kampanyaya katılım sayesinde kullanım izni ile kişisel bilgilerin paylaşımı sayesinde katılan kişilerin adını Fenerbahçe tarihine kazıyacağız.

Dolandırıcılara dikkat!

Dolandırıcılara dikkat!

Telefonla ya da nakit bağış sistemimiz yoktur. Geçtiğimiz hafta bir kongre üyemizi dolandırmışlar iyi ki de dolandırmışlar onun sayesinde bir şebekeyi çökerttik. Ceza da olacaklar.

Kampanyamıza olumsuz bakan, küçümseyen, camia içi ve camia dışındaki kişilere de değinmek istiyorum. Bu kişiler televizyon ve köşelerinde oluyor. Televizyonda ve köşe yazılarında bizi desteleyenleri ayrı tutuyorum.

"Samimi her türlü eleştiriye açığım"

Kampanyamızı küçümseyen yaklaşımlar olmuştu. Samimi her türlü eleştiriye açığım. 'Veririm ama nereye kullanılacak bilmek istiyorum' tarzı açıklamalar yapan kişiler var. Tabi ki Fenerbahçe için kullanılacak. Tabii ki bizim de çorbada tuzumuz olacak. Hem yönetim kurulumuz, hem oyuncularımız, hem çalışanlarımız kampanyaya destek olacak. Ama ben de dahil olmak üzere kimse kimin ne kadar destek verdiğini bilmiyor, bilmeyecek. Yönetim kurulu üyelerimize, 7 kişilik ekibimiz burada gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar.

Gelinen hep birlikte Fenerbahçeliliğin ne demek olduğunu dosta ve düşmana gösterelim. Destekleriniz için şükranlarımı sunuyor, iyi ki varsınız diyorum.

Nejat İşler'e teşekkür

Nejat İşler'e teşekkür

Kampanyanın başlamasının ardından Başkan Ali Koç, "Rakamlar gayet iyi gidiyor, daha da iyi gidebilir. Bugün bir teşekkür var ki onu da sona sakladık. O da Nejat İşler. Her projemizde yanımızda oldu. Nejat, Allah senden razı olsun." dedi.

Nejat İşler'e teşekkür

Nejat İşler'e teşekkür

Kampanyanın başlamasının ardından Başkan Ali Koç, "Rakamlar gayet iyi gidiyor, daha da iyi gidebilir. Bugün bir teşekkür var ki onu da sona sakladık. O da Nejat İşler. Her projemizde yanımızda oldu. Nejat, Allah senden razı olsun." dedi.