Fenerbahçe Alagöz Holding - Sopron Basket: 82-62 (Maç Sonucu - Yazılı Özet)

Akın Ungan
14.03.2023 - 20:20 | Son Güncellenme: 14.03.2023 - 20:49

EuroLeague Women'da Fenerbahçe Alagöz Holding, Sopron Basket karşısında 82-62 kazandı ve dörtlü final yolunda avantaj yakaladı. Maç sonucu, yazılı özet.

AJANSSPOR HABER

EuroLeague Women'da çeyrek finaller oynanıyor. Temsilcimiz Fenerbahçe Alagöz Holding, Macar takım Sopron Basket ile karşı karşıya geldi. Sarı-Lacivertliler eşleşmenin ilk maçında 82-62 kazanmayı başardı.

Final Four yolunda dev adım

Fenerbahçe Alagöz Holding, Final Four'a katılanı belirleyen çeyrek final eşleşmesinin ilk maçını kendi evinde oynadı. Rakibini geçmeyi başaran Sarı-Lacivertliler Final Four için geri sayıma geçti. Temsilcimiz, Macaristan'daki maçı kazanırsa turu geçecek.

Maç dengeli başladı

Fenerbahçe Metro Enerji Spor Salonu'nda oynanan mücadele dengeli başladı. Ev sahibi Fenerbahçe Alagöz, maçın ilk bölümünü 22-19 önde tamamladı.

İlk yarıda 5 sayı fark

Fenerbahçe Alagöz Holding, mücadelenin ikinci çeyreğinde 18 sayı kaydetti. Kendi potasında 16 sayı gören Sarı-Lacivertliler, bu bölümü 2 sayı önde bitirdi. Temsilcimiz böylece soyunma odasına 5 sayı önde girdi.

Fenerbahçe ikinci yarıya kötü başladı

Fenerbahçe Alagöz Holding, ikinci yarıya kötü bir başlangıç yaptı. Rakip potaya 22 sayı gönderen Fenerbahçe, 23 sayı yedi.

Son periyot Sopron dağıldı! Sadece 4 attı

Fenerbahçe Alagöz Holding, Soprun Basket'i son çeyrekte adeta dağıttı. Macarlar bu bölümde sadece 4 sayı kaydedebildi. Sarı-Lacivertliler ise 20 sayı attı. Mücadele, 82-62 Fenerbahçe üstünlüğü ile sona erdi.

Maljkovic: "Taraftar daha fazla İzmir Marşı söylerse sevinirim"

Marina Maljkovic, "Sopron gerçekten çok zor bir takım. Bugün herkes savaşmadan hiçbir şey olmayacağını görmüş oldu. Önümüzdeki maçın da ne kadar zorlu geçeceğini tahmin ediyoruz. Hiçbir şeyin bitmediğini biliyoruz, daha çok yolumuz var. Atmosfer çok iyiydi. Tek söyleyeceğim şey, taraftar daha fazla İzmir Marşı söylerse sevinirim" dedi.

Meesseman: "40 dakika boyunca oynamamız gereken basketbolu 3. çeyreğin ortasında oynadık"

Emma Meesseman ise "Çok zor bir maçtı. İstediğimiz gibi başlayamadık. İkinci yarıya aslında daha da kötü başladık. Ama üçüncü çeyreğin ortasından itibaren 40 dakika boyunca oynamamız gereken basketbolu oynadık. Çok zor bir maçtı, herkes de bunu izledi. Önümüzde bir zor maç daha var. Gerçekten taraftarı saha içinde de duydum, tüylerim diken diken oldu" ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler